947 (547) 2010-04-09 - 2010-04-15

Spotkanie, wykład, msza św.

16.04.2010 o godz. 17.00 w Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, rozpocznie się promocja książki Aleksandra Kaszuby pt.„Wspomnienia i zeszyty szwedzkie".
Wstęp wolny. Organizatorzy: Muzeum Stutthof, Muzeum Miasta Gdyni.
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Ośrodka Kultury Kaszubsko-Pomorskiej w Gdyni przy al. Marszałka Piłsudskiego 18 dnia 14 kwietnia o godz. 17.00 na spotkanie z dr. Tomaszem Rembalskim pt. „O historii najstarszych dzielnic Gdyni - Gdynia i Grabówek". Wstęp wolny.
„O historii najstarszych dzielnic Gdyni" - to cykl spotkań z dr. Tomaszem Rembalskim, związanych z historią Gdyni. Podczas kolejnych odsłon, przybliżona zostanie historia dawnych miejscowości, które obecnie w większości są dzielnicami Gdyni.
Oto kolejne terminy:
- 22 września: Redłowo, Chylonia i Cisowa;
- 1 grudnia: Mały Kack, Wielki Kack, Kolibki, Witomino, Chwarzno i Dąbrowa.
Dr Tomasz Rembalski - adiunkt w Instytucie Historii Uniwersytetu Gdańskiego, kustosz Muzeum Miasta Gdyni, autor wielu książek i innych publikacji związanych z historią Pomorza, a w szczególności Gdyni.
***
Klub Myśli Jana Pawła II zaprasza do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni na comiesięczną mszę świętą w intencji Kościoła i Ojczyzny w środę, 14 kwietnia o godz 16.30.
Ks. prof. Jacek Bramorski wygłosi homilię pod tytułem „Wartość Ojczyzny w ujęciu Jana Pawła II". Oprawę muzyczną wykona Żeński Chór Kameralny pod kierunkiem Elżbiety Korowajczyk przy akompaniamencie Agnieszki Korczyk. 

ikona