947b (547b) 2010-04-16 - 2010-04-18

Słowa żalu w księgach kondolencyjnych

Od soboty gdynianie dają wyraz swojemu smutkowi i żalowi składając wpisy do wyłożonej w holu Urzędu Miasta Gdyni księgi kondolencyjnej. Wyrazy współczucia nadchodzą także z miast siostrzanych Gdyni (ich treść znaleźć można na naszej stronie internetowej www.gdynia.pl → Kondolencje od przyjaciół Gdyni). Oto niektóre z wpisów gdynian:

„W dniu największego dramatu w życiu publicznym w historii Polski łączymy się w żałobie i smutku z rodzinami – z bliskimi tych którzy zginęli w katastrofie samolotu. Cała Gdynia pogrążyła się w smutku”.

Wojciech Szczurek - Prezydent Gdyni

„Ojczyzna krwawi, wije się w bólu po utracie tych wybitnych córek i synów. Ogrom żalu trudno pomieścić w sercu i pojąć umysłem. Łączymy się z całym narodem w głębokim bólu po tej wielkiej narodowej tragedii”.

Teresa Hoppe - Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie

„(...) Odeszli wielcy ludzie, którzy chcieli oddać hołd bohaterom. Załamała się Polska (...) To wielka strata, ale dziękujemy za to, co zrobiliście za życia”.

„Z ogromnym żalem po stracie wielkiego patrioty”

„Tak wielkiej tragedii nie określą żadne słowa, każde pocieszenie, współczucie, łzy będą małe... Łącze się w bólu i modlitwie za zmarłych i proszę Boga, żeby żyjącym dał siłę, mądrość i wsparcie…”

„Żegnajcie. Odeszło Was tak wielu, o wiele za szybko. Żegnam Was – Wspaniali Polacy i Dobrzy Ludzie. Cześć Waszej Pamięci”.

„To jest tragedia nas wszystkich. Musimy się wszyscy zjednoczyć w bólu i żałobie”.

„(...) łączymy się w bólu i poczuciu straty z rodzinami ofiar (...) oby nasza Ojczyzna wyszła z tej tragedii silna i zjednoczona wokół najważniejszych wartości”.

„Ubolewam nad tragedią mojej Polski Ukochanej, jestem pogrążona w ogromnym żalu i bólu”.Msza w  intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, fot.: Tomasz  Kamiński