Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
950 (550) 2010-04-30 - 2010-05-06

Odszedł na wieczną wachtę

W poniedziałek, 26 kwietnia 2010 r. w Gdyni, Marynarka Wojenna, rodzina, bliscy, przedstawiciele władz państwowych, lokalnych oraz 14 delegacji zagranicznych pożegnali tragicznie zmarłego Dowódcę Marynarki Wojennej ś.p. admirała floty Andrzeja KARWETĘ. Ceremonia pożegnalna odbyła się przy historycznym krążowniku ORP „Błyskawica" w honorowej asyście marynarzy i pocztów sztandarowych jednostek Marynarki Wojennej od Świnoujścia do Gdyni.
Na zakończenie uroczystej mszy, po przemówieniach, z pokładu ORP „Błyskawica" oddany został salut honorowy, po którym Orkiestra Reprezentacyjna MW odegrała „Hymn do Bałtyku", a klucz śmigłowców Marynarki Wojennej wykonał przelot pożegnalny. Po mszy na wszystkich okrętach Marynarki Wojennej od Świnoujścia po Gdynię rozległy się syreny okrętowe.
Po uroczystości pożegnalnej na ORP „Błyskawica" trumnę z ciałem przewieziono na cmentarz w Baninie, gdzie odbyły się uroczystości pogrzebowe.

Warta honorowa przy trumnie z ciałem dowódcy MW adm floty Andrzeja Karwety