Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
951 (551) 2010-05-07 - 2010-05-13

Gdynia od podwórka – naśladownictwo wskazane

Po pierwszej gdyńskiej wyprzedaży podwórkowej - czas na kolejne! Mieszkańcy śródmieścia Gdyni, którzy na swoich podwórkach i dziedzińcach chcą zorganizować pchli targ, będą mieć taką okazję już w czerwcu. Chętni mogą przesyłać zgłoszenia na adres wyprzedaz@gdyniaodpodworka.pl
Eksperyment się powiódł. Pierwsza gdyńska wyprzedaż podwórkowa przyciągnęła w sobotę, 1 maja, setki osób. Pierwsi zainteresowani zaglądali na podwórko przy Placu Grunwaldzkim 16 w Gdyni już na dwie godziny przed oficjalnym początkiem wyprzedaży. Niemal każdy znalazł coś dla siebie.
- Naszym gościom szybko udzielała się atmosfera szperania i poszukiwania prawdziwych perełek. Dla jednego była to mosiężna figurka konia, dla innego czarna płyta Anny Jantar - opowiada Magdalena Jacoń, współorganizatorka akcji. - Ktoś ucieszył się ze skórzanego kapelusza kowbojskiego, ktoś inny ze starej puszki na papierosy.
Powodzeniem cieszyły się książki, które można było kupić nawet za symboliczną złotówkę. Oblegany był też straganik z pluszakami i zabawkami - tam gospodarzami były dzieci organizatorów wyprzedaży. W sumie mieszkańcom kamienicy udało się zebrać 1637 złotych 69 groszy. Jeszcze w tym tygodniu kupią za to pierwsze kwiaty na podwórko.
Wiele osób, które odwiedziły sobotnią wyprzedaż, pytało o następne. Niektórzy deklarowali, że też mogliby u siebie zorganizować podobne. Wszyscy, którzy chcieliby powtórzyć sukces pierwszej gdyńskiej wyprzedaży podwórkowej, mogą zgłaszać się na adres wyprzedaz@gdyniaodpodwórka.pl.
Kolejna wyprzedaż, tym razem nie w jednym miejscu, ale kilku punktach równocześnie, powinna się odbyć już w czerwcu. - Marzy mi się spacer przez śródmieście Gdyni z mapą podwórkowych wyprzedaży w ręku - snuje plany Magdalena Jacoń.