Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

954 (554) 2010-05-28 - 2010-06-03

Festiwal Sztuk Wizualnych TEREN PUBLICZNY

Po raz trzeci w Gdyni odbywa się Festiwal Sztuk Wizualnych TEREN PUBLICZNY. Ideą Festiwalu jest prezentacja i popularyzowanie sztuki współczesnej w przestrzeni publicznej oraz próba nawiązania dialogu między artystami a publicznością. Projekt obejmuje kilka części: Plener Rzeźbiarski, Piknik ze Sztuką w Parku Kolibki oraz ekspozycje w PPNT.
W Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym przy al. Zwycięstwa 96/98 trwa wystawa rzeźby Sztuka Przestrzeni (do 7.06.2010 r.). Autorami prezentowanych dzieł są artyści pracowni rzeźby gdańskiej ASP: Janina Rudnicka, Teresa Klaman, Magda Góra, Małgorzata Kręcka-Rozenkranz, Małgorzata Wiśniewska, Dariusz Sitka, Jan Szczypka, Tomasz Skórka, Tomasz Sobisz, Wojciech Sęczawa.
Wystawie towarzyszy ekspozycja designer toys „Hodowcy zabawek", w ramach której prezentowane są winylowe figurki kolekcjonerskie. Projektowane lub pomalowane przez uznanych artystów i produkowane w limitowanym nakładzie zabawki zdobyły na całym świecie ogromną popularność. Najciekawsi polscy artyści prezentują swój styl i warsztat na nowym rodzaju płótna - winylowej zabawce.
Od 22 maja na terenie Parku Kolibki swoje rzeźby i instalacje tworzą zaproszeni artyści: Marta Branicka, Janina Rudnicka, Miloslav i Petra Fekarowie. Towarzyszą im młodzi adepci z gdyńskiego Liceum Plastycznego, których rzeźby wezmą udział w konkursie na najlepsze dzieło Pleneru (głosować będzie publiczność).
Głosować będzie można na „Pikniku ze sztuką", na który zapraszamy 30 maja do Parku Kolibki od godz. 13.00. W tym dniu odbędzie się wernisaż powstałych na plenerze prac. Piknik ze Sztuką będzie miał formę festynu. To świetna okazja poznania rzeźbiarzy, wzięcia udziału w różnych działaniach artystycznych, odpoczynku w miłej atmosferze i skorzystania z piknikowej gastronomicznej oferty. Specjalnie zapraszamy dzieci, dla których zostanie przygotowany program artystyczny:
- zabawy plastyczne;
- zabawy z ceramiką;
- teatrzyk o godz. 15.00;
- budowanie szałasów i szkoła przetrwania dla najmłodszych;
- przejażdżki na kucyku.