958 (558) 2010-06-25 - 2010-07-01

Pyszny kiermasz „Wina i sery”

W dniach 25 - 27 czerwiec 2010 r. w godz. od 10.00 do 20.00 na Skwerze Kościuszki, na wysokości ORP „Błyskawica" odbędzie się I Kiermasz „Wina i sery".
Na stoiskach pojawią się wina z Portugalii, Gruzji, Hiszpanii, Grecji oraz Chile. Spotkamy też niszowych producentów serów żółtych, białych twarogów, serów długo dojrzewających, podpuszczkowych dojrzewających, pleśniowych - z mleka krowiego, owczego i koziego - z różnych regionów kraju. Będą także: w dużym wyborze oryginalny oscypek oraz tradycyjne żółte sery, feta i dodatki do nich prosto z Grecji.
Dodatkowo: ręcznie robione konfitury i miód naturalny do serów, szynki i wędliny długodojrzewające do win, oraz inne napitki wytwarzane z naturalnych produktów, szlachetne oliwy i octy. Na miejscu będzie możliwość degustacji domowych pierogów, naleśników i innych potraw regionalnych z sera i twarogu. Kiermasz zlokalizowany będzie w 14 stylowych domkach drewnianych, w których swoje produkty zaprezentuje i sprzedawać będzie 22 producentów oraz importerów win z całego kraju.
Wstęp wolny.
Organizator: Haczet, Sp. z o. o.; www.haczet.com.