967 (567) 2010-09-03 - 2010-09-09

Gdyński Tydzień Biznesu - szansą młodych

Wręczeniem certyfikatów zakończył się „Gdyński Tydzień Biznesu". W uroczystości w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni (26 sierpnia 2010 r.) uczestniczyli Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek oraz Wiceprezes Zarządu Boeing International na Europę Środkową i Wschodnią Henryka Bochniarz.
Uczestnicy warsztatów otrzymali certyfikaty „Gdynia Business Week", a przedstawiciele najlepszych grup uczniowskich, które rywalizowały w czasie trwania programu otrzymali nagrody.
„Gdynia Business Week" to inicjatywa w ramach której 88 uczniów z Gdyni, 10 z amerykańskiego Seattle oraz 7 z rosyjskiego Kaliningradu uczestniczyło w wykładach prowadzonych przez przedstawicieli takich firm jak Boeing czy Microsoft oraz w warsztatach, na których - w praktyce - mieli okazję przekonać się, jak to jest zarządzać dużą firmą.
Główną częścią „Gdyńskiego Tygodnia Biznesu" są zajęcia praktyczne. Uczniowie na potrzeby zajęć tworzyli dwunastoosobowe „firmy", które zostały poddane najróżniejszym symulacjom. Uczestnicy warsztatów uczyli się podejmowania decyzji związanych z kierowaniem przedsiębiorstwem, dowiedzieli się jak ustalać ceny sprzedaży, koszty marketingowe oraz budżety tworzonych „produktów".
Rozwijane były techniki komunikacyjne i negocjacyjne oraz ich umiejętności nawiązywania kontaktów i pracy w zespole. Wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim.
Organizatorami programu są Urząd Miasta Gdyni oraz Stowarzyszenie Seattle-Gdynia Sister City Association.  

ikona