969 (569) 2010-09-17 - 2010-09-23

Złote lata Sax Clubu - koncert jubileuszowy

Teatr Miejski im. W. Gombrowicza w Gdyni z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia i Klub Muzyczny „Ucho" zapraszają do Teatru Miejskiego 24 września 2010 na koncert Jubileuszowy Złote Lata Sax Clubu. Sax Club Generation:
- godz. 19.30 Sax Club - historia współczesna - spotkanie z Przemkiem Dyakowskim, Maciejem Sykałą i Maciejem Sikałą;
- godz. 21.00 Koncert Złote lata Sax Clubu. Sax Club Generation.
Koncert z udziałem Leszka Możdżera, Zbigniewa Namysłowskiego, Przemka Dyakowskiego, Hanny Banaszak, Macieja Sikały, Cezarego Paciorka, Janusza „Macka" Mackiewicza, Adama Czerwińskiego, Joanny Knitter, Dominika Bukowskiego, Wojtka Staroniewicza, Tomka Sowińskiego i wielu innych znakomitych muzyków jazzowych.
Sax Club pod opieką artystyczną Przemka Dyakowskiego działa w Gdyni już 19 lat. Przez dwanaście lat (1991-2003) koncerty jazzowe Sax Clubu odbywały w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Pomysłodawcą Sax Clubu i pierwszym organizatorem koncertów jazzowych w teatrze jest aktor Teatru Miejskiego Maciej Sykała. Pierwszym muzykiem, którego zaprosił na koncert do Sax Clubu był Maciej Sikała. Po kilkunastu koncertach aktorzy poprosili o pomoc w tworzeniu repertuaru Przemka Dyakowskiego, który do dziś organizuje koncerty Sax Clubowe w kultowym gdyńskim klubie „Ucho". Sax Club do dziś jest organizatorem Ogólnopolskich Przeglądów Młodych Zespołów Jazzowych, na którym wyłaniane są nowe talenty.