982 (582) 2010-12-17 - 2010-12-23

Spotkanie z podróżnikami

Kawiarnia Caffe Anioł przy ul. Kilińskiego 6 w Gdyni zaprasza 17 grudnia o godz. 18.00 na spotkanie z podróżnikami Maciejem Cybulskim i Dominiką Dąbrowską.
Maciej Cybulski - wierny mieszkaniec Kaszub, członek londyńskiego Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego, wyruszający w odległe zakątki świata na poszukiwania światła i cienia. Jego fascynacja astrofotografią zaowocowała wyprawą na zaćmienie Słońca do Ałtaju. Piękno Syberii, którym wówczas się zachwycił, skutkowało kontynuacją projektu i tegoroczną wyprawą. Pokonując bezkres Mongolii poszukiwał też... meteorytów, których od wielu lat jest kolekcjonerem.
W swych fotografiach stara się uchwycić ukryte piękno przyrody, jak i ludzkiej natury, bez względu na szerokość geograficzną. Jego fotografie można było wielokrotnie podziwiać na wielu wystawach fotograficznych czy prelekcjach podróżniczych.
Marzy o zimowej wyprawie do Jakucji na syberyjski biegun zimna oraz o własnej jurcie nad Bajkałem. Na liście jego podróżniczych planów widnieje również trudno dostępny Bhutan oraz nieodwiedzone jeszcze regiony Mongolii.
Dominika Dąbrowska - urodzona na Kociewiu, lecz przez większość życia związana z Małopolską i Krakowem. Tutaj przez wiele lat rozwijała swą pasję do fotografii i podróży. Nasycona europejskimi pejzażami wyruszała na coraz bardziej odległe lądy. W kobiecym towarzystwie, z plecakiem i bez biura podróży przemierzyła „pachnące kadzidłami i curry" Indie oraz „salso-roztańczoną" Kubę.
Swoimi pasjami i przygodami postanowiła się dzielić w Klubie Podróżników Atlantyda, którego jest współzałożycielem. Była wielokrotnym prelegentem na spotkaniach podróżników, jak i gościem radiowych audycji podróżniczych.Od wielu lat marzy o wyprawie do Ameryki Południowej. W planach ma też powrót na mongolskie stepy, na których pozostawiła swe serce i duszę.
Dokumentację fotograficzną wypraw można obejrzeć na stronie http://shadowhunters.org/
Wstęp wolny!