995 (595) 2011-03-25 - 2011-03-31

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- od 1.04.2011 r. do 29.05.2011 r. - wystawa pt: „Gustawv Oelsner - Światło, powietrze, barwa. Architektura Hamburga-Altony". Prezentacja wystawy w Gdyni ma stać się impulsem do dyskusji o roli dziedzictwa modernizmu i udziału w kształtowaniu współczesnego rozwoju miasta. Prezentacja życiowej drogi i dzieła Gustava Oelsnera w niezwykle interesujący sposób łączy wiele wątków historycznych i współczesnych. To także głos w dyskusji nad współczesną rolą architekta miejskiego, światłego i wrażliwego społecznie wizjonera, jakim był Gustav Oelsner kształtujący model zamieszaknia w mieście portowym;
- do 22.05.2011 r. - Wystawa „Konstanty Gorbatowski" - Na dwóch piętrach wystaw czasowych w Muzeum Miasta Gdyni znajdzie się około 80 obrazów reprezentujących główne nurty tematyczne w twórczości gdyńskiego surrealisty;
- do 27.03.2011 r. - wystawa Sabiny Czupryńskiej „Suknia - zdobi, kusi, sznuruje".
- do 26.03.2011 r. w Domku Abrahama przy ul. Starowiejskiej 30 w Gdyni pt.: „Zanim powstało miasto. Jak dawniej mieszkano";
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl.
***
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni:
- zaprasza dzieci i nie tylko... do oglądania wystawy pt. „Linnea w ogrodzie Moneta" przygotowanej przez Wydawnictwo Zakamarki zainspirowanej książką Christiny Bjork i Leny Anderson „Linnea w ogrodzie Moneta". Wystawę można oglądać do 29 marca w Filii nr 18 (Chylonia, ul. Kartuska 20) w godzinach otwarcia biblioteki;
- Filia nr 3, ul. Morska 113, Gdynia - Grabówek zaprasza do oglądania wystawy prac plastycznych gdynianki Jolanty Stapf - absolwentki Politechniki Gdańskiej. Autorka swoje pierwsze prace tworzyła pod kierunkiem artysty plastyka Henryka Sokalskiego, najchętniej posługuje się temperą, akrylem i olejem. Wystawa prezentowana do 31 marca br;
- zaprasza do zwiedzania wystawy prac fotograficznych nadesłanych na konkurs „Gdynia w fotografii" pod hasłem „Moje życie z Gdynią w tle". Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 1, ul. Boisko 6, Gdynia - Obłuże.
Wystawa prezentowana do końca marca br. w godzinach otwarcia biblioteki.
Wstęp na wszystkie wystawy wolny.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Janiny Knap „Karnawał wenecki" do 31 marca 2011 r. w lokalu artystycznym „Tygiel" w Gdyni, ul. Władysława IV, wejście koło Hossy. Janina Knap, warszawianka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Grafik, malarz, fotografik. Na wystawie zobaczymy cykl obrazów pokazujących wenecki karnawał oraz kilka fotografii poindustrialnych. www.artinfo.pl/profile, tel. 58 622 33 11. Wystawa dofinansowana przez Gminę Gdynia.
***
Koło Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego zaprasza do siedziby Towarzystwa Miłośników Gdyni, ul. Władysława IV 51, na wystawę fotograficzną „W mojej głowie" Agnieszki Terleckiej, uczennicy II LO w Sopocie. Wystawę można oglądać do 6 kwietnia 2011 r.
***
W Galerii „Ratusz" można oglądać zdjęcia z konkursu fotograficznego „Gdynia - tradycyjnie nowoczesna", którego czwartą edycję prezydent Gdyni Wojciech Szczurek ogłosił w ubiegłym roku. Konkurs roztrzygnięto w lutym, a na wystawę składają się fotografie laureatów oraz zdjęcia wybrane przez jury konkursu. Ekspozycję można oglądać do 31 marca 2011 r. w godzinach od 8.00 do 16.00 na I piętrze Urzędu Miasta Gdyni.
***
Do 14 kwietnia 2011 r. w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. 3 Maja 27/31 oglądać można wystawę fotograficzną Krystiana Bennicha pt. „Mam kota". Sąsiadujące z fotografiami reprodukcje wierszy o kotach dopełniają wizję tego niezwykłego zwierzęcia. Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 -19.30. Krystian Bennich, gdynianin, absolwent filologii angielskiej KUL (1988) i Sopockich Szkół Fotografii (2007). Zawodowo zajmuje się tłumaczeniami, reklamą i fotografią. „Mam kota" to pierwsza indywidualna wystawa fotograficzna artysty.
***
Akwarium Galeria Sztuki w Centrum Kultury i Rozrywki Gemini w Gdyni zaprasza na wystawę malarstwa Hanny Sitek „Akty smaku", która będzie otwarta od 26.03.do 8.04.2011 r., codziennie od godz.12.00 do 20.00. Hanna Sitek - gdynianka, studiowała malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jej prace cechuje zamiłowanie do realizmu, obok klasycznych portretów i pejzaży olejnych zajmuje się również malarstwem ściennym. Wystawa „Akty smaku" łączy dwie wielkie pasje autorki - malarstwo i kulinaria. Prezentowany cykl obrazów zainspirowany jest współczesnym nurtem malarstwa popularnym w Stanach Zjednoczonych, którego ideą jest celebrowanie sztuki kulinarnej.
***
Galeria Debiut przy Zespole Szkół Plastycznych, ul. Orłowska 8, oraz wydawnictwo EneDueRabe zapraszają na wystawę ilustracji znakomitych polskich artystów: Ewy Kozyry Pawlak oraz Pawła Pawlaka. Wystawa zatytuowana „Wejdź proszę" czynna w dni nauki szkolnej do godz. 15.00 (czw. godz. 17.00) gościć będzie w galeri do 2.04.2011 r. Zakończy ją finisaż z udziałem autorów oraz II Gdyński Piknik z Książką dla dzieci. W tym dniu (sobota 2.04, godz. 12.00 - 16.00 ) P. Pawlakowie poprowadzą warsztaty plastyczne dla dzieci.
***
Z okazji 85. rocznicy nadania Gdyni praw miejskich oraz jubileuszu 20-lecia istnienia placówki Gdyńska Szkoła Społeczna (ul. Kapitańska 37) zaprasza na wystawy fotograficzne „Gdynia naturalnie piękna".
Wystawę można oglądać do końca roku szkolnego na I piętrze Gdyńskiej Szkoły Społecznej. 
***
Klub Marynarki Wojennej zaprasza na wystawę malarstwa Zbigniewa Blekiewicza pt. „Dwoistości i Spirale". Zbigniew Blekiewicz - otrzymał dyplom ASP w Gdańsku z wyróżnieniem w pracowni prof. Włodzimierza Łajminga. Obecnie adiunkt w Pracowni wiedzy o strukturach i działaniach wizualnych na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku. Inspiracją dla Zbigniewa Blekiewicza jest dwoistość ludzkiej natury, istnienie przeciwstawnych zjawisk, w których główną rolę odgrywa stały cykl narodzin i śmierci.
Wystawa w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety czynna jest do 31.03. 2011 r., od pon. do pt. w godz. 8.00 - 15.00 oraz w sob. i nd. na życzenie.
Wstęp wolny.  

ikona