997 (597) 2011-04-08 - 2011-04-14

Młodzieżowy Dom Kultury - o recytatorach

W Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni zorganizowano eliminacje rejonowe miasta Gdyni do „XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej" dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych. Celem konkursu było wyłonienie osób nominowanych do reprezentowania Gdyni na etapie wojewódzkim w Sopocie.
Komisja przyznała nominacje:
kategoria szkoła podstawowa klasy I-III
- Julia Pawłowska; Zuzanna Denis;
kategoria SP klasy IV-VI:
- Agnieszka Kowalczyk; Paula Gołuńska; Maria Gwit;
kategoria gimnazjum:
- Miłosława Kierszka;
Turniej Poezji Śpiewanej:
- Paulina Zaborowska
Poza nominacjami jury przyznało wyróżnienia. W kategorii wiekowej szkoła podstawowa klasy I-III wyróżnienia otrzymali: Krzysztof Kowalczyk, Filip Mańkowski, Monika Narzyńska, Karolina Skalska, Dagmara Marciniak; w kategorii wiekowej szkoła podstawowa klasy IV-VI wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Komorowska, Paulina Mysłek, Szymon Drwal, Jakub Ochnik, Krzysztof Wachowiak; w kategorii wiekowej gimnazjum komisja wyróżniła: Zofię Rucką, Dominikę Eliasz, Alicję Wasilewską i Igę Kowalczyk; w Turnieju Poezji Śpiewanej wyróżnień nie przyznano.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział w eliminacjach. Osoby nominowane i wyróżnione otrzymały dodatkowo nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni. Wszystkim laureatom eliminacji gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim w Sopocie.
***
„I Konkurs Recytatorski Wesołe Wierszowanie o Moim Mieście Gdyni" odbył się 26 marca br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni. W konkursie wzięło udział 29 uczestników w wieku 4-6 lat. Dzieci prezentowały wiersze dotyczące tematyki morskiej oraz gdyńskiej, mile widziana była twórczość własna rodziców, opiekunów i nauczycieli.
W konkursie przyznano następujące nagrody: w kategorii wiekowej 4 lata: I miejsce zajęła Martyna Czekalska, II miejsce ex aequo Zuzanna Wawrzyńska i Nikola Wesołowska, III miejsce Adam Nowak; w kategorii wiekowej 5 lat: I miejsce Zofia Kowalewska, II miejsce Martyna Lenczewska, III miejsce Julia Breina; w kategorii wiekowej 6 lat: I miejsce Weronika Ignaszak, Joanna Oleksik, Filip Petkowski. Oprócz miejsc, jury przyznało dwa wyróżnienia dla Anny Ciołek i Aleksandry Kowalewskiej (kategoria wiekowa 4 lata).
Wszystkim uczestnikom gratulujemy! 

ikona