998 (598) 2011-04-15 - 2011-04-21

DKF Pomysłodalnia inauguruje działalność

DKF Pomysłodalnia zaprasza na inauguracyjne spotkanie „Tarsem Singh - mistrz, czy rzemieślnik?DKF Pomysłodalnia zaprasza na inauguracyjne spotkanie „Tarsem Singh - mistrz, czy rzemieślnik?" w poniedziałek 18 kwietnia 2011 r. w budynku Gdyńskiego Liceum Autorskiego, ul. Pomorska 39/41.  W ramach spotkania odbędzie się prelekcja, projekcja filmu The „Fall" („Magia uczuć") oraz krótkich form reżysera (reklamy, wideoklipy). Po prelekcji odbędzie się dyskusja.

Tarsem Singh (Tarsem) zaliczany jest do najbardziej znanych i rozpoznawalnych na świecie indyjskich reżyserów za sprawą swoich wideoklipów, reklam oraz nakręconych do tej pory dwóch filmów długometrażowych (najnowszy „The Immortal" ukaże się na polskich ekranach jesienią tego roku). Wizualna perfekcja, nierzeczywista oprawa wizualna oraz wysoko rozwinięte umiejętności narracyjne sprawiają, że cieszy się on uznaniem pośród profesjonalistów oraz przeciętnych odbiorców kina.

Urodzony w Himalajach, w wieku 24 lat przyjechał do USA studiować sztuki wizualne w Pasadenie. Przełomem w jego twórczości stał się teledysk do utworu „Losing my religion" zespołu R.E.M., który w 1991 roku zdobył 8 nagród MTV (w tym za najlepszy teledysk) oraz nagrodę Grammy. W tym samym roku został zauważony również na rynku komercyjnym za sprawą dwóch reklamówek, za które został nagrodzony w Cannes.

„The Fall" jest drugim filmem reżysera, bardzo reprezentatywnym dla jego twórczości. Tak jak w swoich pozostałych obrazach z powodzeniem udaje mu się w nim połączyć kulturę popularną z ambitnym przekazem, kicz z wysmakowanymi kadrami, prostą historię z egzystencjalnym dramatem.


Wraz z zaproszonymi gośćmi uczestnicy spotkania będą starali się rozwikłać tajemnicę reżysera zawieszonego pomiędzy dwoma światami: bajkowym - pełnym ideałów, cudów, kolorów i barw oraz rzeczywistym - komercyjnym, brutalnym, czarno - białym. Oba światy są pełne wizualnego piękna, oba charakteryzują postać Tarsema Singha. Zapraszamy na jego opowieść! Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.