Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

998 (598) 2011-04-15 - 2011-04-21

Zielona Gdynia od podwórka

Urząd Miasta Gdyni zaprasza mieszkańców, wspólnoty mieszkaniowe i zarządców budynków zlokalizowanych na terenie Śródmieścia do udziału w programie ZIELONA GDYNIA OD PODWÓRKA.
Inauguracja programu odbędzie się w sobotę, 30 kwietnia 2011 roku, na podwórku przy Placu Grunwaldzkim 16 (wejście przez bramę od strony ulicy Armii Krajowej), w godzinach od 10.00 do 16.00. Mieszkańcy tamtejszej kamienicy będą w tym dniu sadzić na swoim podwórku rośliny, które zakupili zgodnie z projektem aranżacji zaproponowanym im przez Ogrodnika Miejskiego. Swoim przykładem chcą pokazać gdynianom, że można i warto ponieść pewne koszty, by samodzielnie zadbać o swoje podwórko - nawet jeśli jego funkcja sprowadza się głównie do parkingu. Na miejscu wszystkim zainteresowanym Ogrodnik Miejska, Maura Zaworska-Błaszkiewicz, będzie służyć radą na temat wyboru odpowiednich gatunków roślin oraz ich pielęgnacji. Rozda również sadzonki pnączy i krzewów ozdobnych - mogą je otrzymać mieszkańcy Śródmieścia, którzy zadeklarują przystąpienie do programu.
Rośliny przydadzą się do zasłonięcia nieestetycznie wyglądających garaży, przybudówek, śmietników i ogrodzeń na zapleczu kamienic.
Dla właścicieli wybranych podwórek Biuro Ogrodnika Miasta opracuje projekty aranżacji zieleni, wraz z wyceną realizacji. Właściciele podwórek, które przejdą największą metamorfozę, zostaną wyróżnieni - przewidziana jest nagroda pieniężna, prezentacja w „Ratuszu" oraz internecie.

Formularz zgłoszeniowy