Co nowego

Hity gdyńskich aukcji WOŚP

Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę na gdyńskiej aukcji WOŚP, fot. materiały prasowe

Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę na gdyńskiej aukcji WOŚP, fot. materiały prasowe

09.01.2019 r.

Kolacja z Januszem Palikotem, koszulka z „Ucha Prezesa” z autografem, płaskorzeźba z wizerunkiem Karola Śliwki autorstwa gdyńskiego Bansky’ego, rejs legendarnym jachtem „Copernicus” czy możliwość zostania na jeden dzień… bibliotekarzem. To tylko niektóre z przedmiotów i wydarzeń wystawionych na aukcję, z której dochód wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Część rzeczy można już licytować poprzez portal Allegro. Pozostałe będzie można zdobyć w trakcie finału 12 i 13 stycznia. Podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę na gdyńskich aukcjach WOŚP.

Już tylko kilka dni dzieli nas od finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieramy pieniądze na sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Akcje można wesprzeć, licytując fanty w trakcie aukcji w siedzibach sztabów podczas finału 12 i 13 stycznia, lub nie zwlekać i już teraz wziąć udział w licytacjach na portalu Allegro.

Gdynia to miasto nierozerwalnie związane z morzem, dlatego nie dziwią licytacje rejsów po Zatoce Gdańskiej, fot. materiały prasowe

Gdynia to miasto nierozerwalnie związane z morzem, dlatego nie dziwią licytacje rejsów po Zatoce Gdańskiej. Zwycięzca pierwszej z nich będzie mógł (razem ze znajomymi, bo miejsc jest łącznie 6) wybrać się w jednodniowy rejs na pokładzie jachtu „Copernicus”, uczestnika pierwszych załogowych regat dookoła świata w latach 1973 – 1974. Drugi rejs to okazja, żeby zobaczyć Trójmiasto od zupełnie innej strony. 4 osoby na pokładzie jachtu „Ikar” będą miały możliwość obejrzeć gdańską starówkę, Rezerwat Ptasi Raj czy wyspę Sobieszewską z perspektywy wody.

Jedną z ciekawszych propozycji w tym roku jest płaskorzeźba z wizerunkiem Karola Śliwki, fot. materiały prasowe

Jedną z ciekawszych propozycji w tym roku jest płaskorzeźba z wizerunkiem Karola Śliwki, wykonana przez gdyńskiego artystę o pseudonimie Tewu. To unikalna okazja, tym bardziej, że powstały tylko 3 takie egzemplarze, z czego jedna trafiła do samego mistrza. Przypomnijmy, zmarły w zeszłym roku Karol Śliwka był wybitnym projektantem, autorem wielu kultowych znaków graficznych, w tym PKO Banku Polskiego, Instytutu Matki i Dziecka, Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad czy Biblioteki Narodowej.

Dzięki aukcji Biblioteki Gdynia masz szanse zostać... bibliotekarzem, fot. materiały prasowe

Kochasz czytać? Uwielbiasz przechadzać się między regałami? Marzysz, by zamieszkać wśród książek, a może zastanawiasz się, jak wygląda praca bibliotekarza od kuchni? Dzięki aukcji Biblioteki Gdynia masz szanse zostać... bibliotekarzem. Zwycięzca licytacji będzie mógł towarzyszyć zespołowi jednej z filii przez cały dzień i zobaczyć, jak wygląda prawdziwa praca w bibliotece.

Były prezydent Słupska Robert Biedroń w tym roku przekazał koszulkę piłkarską reprezentacji WOŚP, fot. materiały prasowe.

Podobnie, jak w zeszłym roku akcję WOŚP w Gdyni wspiera Janusz Palikot. Były polityk, biznesmen i filozof, zaprosi zwycięzcę na osobiście ugotowaną kolację i degustację wyselekcjonowanych piw z małopolskiego browaru regionalnego. Do zdobycia również przedmiot wystawiony przez innego rozpoznawalnego polityka. Były prezydent Słupska Robert Biedroń w tym roku przekazał koszulkę piłkarską reprezentacji WOŚP, w której rozegrał mecz charytatywny z zespołem TVN.

W tym roku licytowana jest koszulka meczowa Arki Gdynia, w której występowali zawodnicy podczas finału Pucharu Polski w 2018 r. fot. materiały prasowe

Spośród wielu licytacji fani sportu także znajdą coś dla siebie. Piłka z autografami zawodników, zdobywcy Superpucharu Polski Skry Bełchatów może trafić w ręce szczęśliwca, który do końca finału WOŚP zaproponuje najwyższą kwotę za ten unikatowy przedmiot. Kibice Arki Gdynia też będą mieli szansę zdobyć wyjątkowy fant. W tym roku licytowana jest koszulka meczowa, w której występowali zawodnicy podczas finału Pucharu Polski w 2018 r. Koszulka zawiera autografy drużyny.

Na internetowej aukcji nie mogło też zabraknąć przedmiotów przygotowanych przez Uniwersytet Morski, fot. materiały prasowe

Na internetowej aukcji nie mogło też zabraknąć przedmiotów przygotowanych przez Uniwersytet Morski. W tym roku licytować można m.in. wykonaną ręczenie, unikatową lampę utrzymaną w industrialnym stylu. Pracownicy i studenci Wydziału Mechanicznego do jej produkcji użyli dekoracyjnej żarówki, ozdobnego abażuru i… tłoka silnika.

Licytować można również koszulke z serialu "Ucho Prezesa", fot, materiały prasowe

Kolejną licytacją wzbudzającą duże zainteresowanie internautów – i to niemal takie jak serial, z którego pochodzi, to koszulka z „Ucha Prezesa” wraz ze zdjęciem i autografem Pawła Koślika, czyli serialowego Adriana.

 Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspiera również Wojciech Modest Amaro, fot. materiały prasowe

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspiera również Wojciech Modest Amaro. Znany w całym kraju kucharz, juror programu Top Chef i zdobywca pierwszej gwiazdki Michelin'a w Polsce przekazał na gdyńską aukcję swój fartuch wraz z autografem.

To oczywiście tylko niektóre przedmioty, wystawione na aukcję gdyńskiego WOŚP. Do sztabów wciąż napływają nowe rzeczy. Jeżeli chcesz wspomóc tegoroczną akcję w ten sposób, wystarczy, że zgłosisz się do jednego z nich poprzez strony: sztab YMCA, sztab w Teatrze Miejskim oraz sztab In gremio.

Oprócz dostępnych już aukcji internetowych wiele ciekawych przedmiotów pojawi się również podczas aukcji „na żywo” w siedzibach sztabów gdyńskiego WOŚP i ich partnerów. W sobotę, 12 stycznia w Centrum Riviera chwilę po godz. 16.00 licytację poprowadzi prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek. Do zdobycia m.in. pamiątki z autografami Lecha Wałęsy, Filipa Chajzera czy zawodników Arki Gdynia. Również w sobotę od godz. 16.00 w Galerii Szperk odbędzie się licytacja, którą na początku poprowadzi wójt Gminy Kosakowo, aby o godz. 17.00 oddać mikrofon Wojciechowi Szczurkowi, prezydentowi Gdyni. Tego dnia aukcje odbędą się także w Centrum Handlowym Batory.

Wyjątkową książkę przekazała szkoła językowa La Mancha, odebrał ją osobiście prezydent Gdyni Michał Guć, fot. www.facebook.com/lamancha.gdynia

W niedziele, 13 stycznia największa licytacja odbędzie się w sztabie WOŚP zlokalizowanym w budynku Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza. Tam do zdobycia m.in. opublikowane w 1875 r. hiszpańskojęzyczne wydanie „Don Quijote de La Mancha", piłka nożna z podpisem Roberta Lewandowskiego z Mistrzostw Europy - EURO 2012, przekazana przez senatora Sławomira Rybickiego oraz wejściówki na cztery wydarzenia w Gdynia Arenie - Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej (4 bilety), Niemen Inaczej (4 bilety), Legendy Rocka Symfonicznie (4 bilety) i Dire Straits Experience (6 biletów). Początek aukcji godz. 18.00


Wartościowe przedmioty będzie można licytować również w restauracji Róża Wiatrów. W godz. 10.00-20.00 można powalczyć m.in. o złote serca, vouchery do hoteli, zaproszenia do restauracji i kawiarni, wycieczki Stena Line, czy niespodzianki od Arki Gdynia. Swój wkład w 27. finał WOŚP ma także festiwal architektury Open House Gdynia, który na swoim fanpejdżu licytuje m.in. prywatne oprowadzenie po mieście, czy kolację z założycielką gdyńskiej edycji wydarzenia.

Przypomnijmy, w tym roku Gdynia gra z Orkiestrą cały weekend 12-13 stycznia.

  • Podczas licytacji w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza do zdobycia będą bilety na Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej, fot. materiały prasowe
  • W Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza będzie można wylicytować bilety na koncert Legendy Rocka Symfonicznie, fot, materiały prasowe
  • Podczas licytacji w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza do zdobycia będą bilety na Dire Straits Experience, fot. materiały prasowe.
  •  W Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza będzie można wylicytować bilety na koncert „Niemen Inaczej” fot. materiały prasowe.