Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
Co nowego

5. urodziny Stadionu Miejskiego w Gdyni

Stadion Miejski w Gdyni obchodzi swoje 5. urodziny. 19 lutego w 2011 roku o godz. 18:00 odbył się towarzyski mecz otwarcia Arka Gdynia - Beroe Stara Zagora (1:1). Od tego czasu na stadionie rozegrano setki piłkarskich spotkań. Stadion gościł nie tylko rozgrywki ekstraklasy i 1 ligi, ale również mecze młodzieżowych reprezentacji Polski. Na Stadionie Miejskim w Gdyni w 2012 roku trenowały również seniorskie kadry Irlandii i Urugwaju. Wielka piłka nożna powróci tutaj w 2017 roku podczas UEFA EURO U-21 2017 Gdynia.Super Stadion
W kwietniu 2015 roku w plebiscycie portalu Ekstraklasa.net Stadion Miejski w Gdyni uznany został Super Stadionem 2015. W czerwcu Polski Związek Piłkarzy opublikował wyniki badań przeprowadzonych wśród graczy I ligi. Oceniali oni stan muraw, na których mieli okazję grać w ostatnim sezonie. Pierwsze miejsce - z wynikiem 4,83 - otrzymał gdyński Stadion Miejski. Obiekt docenił również Polski Związek Piłki Nożnej w rankingu dotyczącym organizacji i stanu bezpieczeństwa na stadionach, w którym nasz stadion zajął pierwsze miejsce.

 

Stadion Miejski w Gdyni / fot. Michał Puszczewicz


Murawa na Stadionie Miejskim w GdyniNajlepsza murawa w I lidze
Gdynia od dawna może poszczycić się wspaniałą murawą. Już obiekt znajdujący się w miejscu obecnego Stadionu Miejskiego dysponował dobrze zakorzenioną, regularnie zraszaną i podgrzewaną trawą. Tę tradycję udało się zachować również na nowej piłkarskiej arenie. Na wysoki standard trawy ma wpływ sama konstrukcja Stadionu, który jest nie tylko właściwie naświetlony, lecz także zachowuje właściwą cyrkulację powietrza. Ogromne znaczenie ma też opieka nad murawą, która jest regularnie nawadniana, wspomagana wysokiej jakości nawozami, dosiewana i piaskowana. Czuwa nad nią zespół wykwalifikowanych specjalistów Gdyńskiego Centrum Sportu, a także firmy zewnętrzne.

Nie tylko piłka nożna
12 września 2015 został tutaj rozegrany międzypaństwowy mecz towarzyski w futbolu amerykańskim Polska - Belgia, w którym biało-czerwoni odnieśli pierwsze, reprezentacyjne zwycięstwo. Mecz był pierwszym spotkaniem kontrolnym w ramach dwuletniego programu przygotowań Reprezentacji Polski w Futbolu Amerykańskim do The World Games 2017. Na stadionie odbył się również finał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, który wygrali zawodnicy Seahawks Gdynia.


fot. Michał Puszczewicz i Gdyńskie Centrum Sportu

ikona

Najnowsze