Co nowego

BO2023: przyjdź na ostatni Maraton Pisania Projektów!

Projekty w BO2023 będzie można składać do 20 lutego // fot. Laboratorium Innowacji Społecznych

Projekty w BO2023 będzie można składać do 20 lutego // fot. Laboratorium Innowacji Społecznych

W tych maratonach wygrywają nie tylko jego uczestnicy, ale wszyscy mieszkańcy i mieszkanki Gdyni. I wcale nie trzeba się dużo nabiegać. W jednym miejscu można znaleźć wszystko, czego potrzeba: od formularzy wniosków po osoby, które pomogą w ich wypełnieniu. Za nami już dwa Maratony Pisania Projektów do BO2023, a przed nami ostatni. Najbliższa okazja, by uzyskać pomoc w przygotowaniu wniosku będzie już w sobotę (11.02) w UrbanLab Gdynia.Maratony Pisania Projektów to ważne wsparcie dla autorek i autorów projektów gdyńskiego BO. To wydarzenia, w ramach których przez kilka godzin do dyspozycji zainteresowanych złożeniem projektów są urzędniczki i urzędnicy. To te same osoby, które zajmują się weryfikacją projektów i ich późniejszą realizacją. Maratony są więc dobrą okazją, by przedyskutować swoje projekty. Można uzyskać pomoc w kwestiach ustalenia własności gruntu planowanego pod realizację projektu, czy sporządzenia dokładnego kosztorysu.

W tegorocznej edycji odbyły się już dwa takie spotkania. Pierwsze było przeznaczone dla młodzieży, a drugie dla wszystkich zainteresowanych. Młodzieżowy Maraton odbył się 2 lutego, przy współpracy z inicjatorami Uczniowskiego Budżetu Obywatelskiego w siedzibie Fundacji Adaptacja, a pierwszy ogólnomiejski Maraton Pisania Projektów do BO2023 w sobotę, 4 lutego, w UrbanLab Gdynia.
–  To były bardzo ciekawe spotkania, bo ciekawe były konsultowane projekty. Uczestnicy mieli okazję wspólnie popracować nad pomysłami, przekuć je na projekt i zapoznać się z całą procedurą Budżetu Obywatelskiego. Z pewnością była to dobra okazja, by dopracować swój pomysł, w tym dopytać m.in. o koszty poszczególnych elementów składowych danego przedsięwzięcia, czy o to, jak ustalić właściciela działek wskazanych w lokalizacji projektu – mówi Magdalena Warmowska z Laboratorium Innowacji Społecznych, jednostki koordynującej proces gdyńskiego BO.
Drugi Maraton Pisania Projektów do BO2023 odbędzie się w sobotę, 11 lutego, w UrbanLab Gdynia w godz. 10.00-16.00. Udział w nim wezmą urzędnicy Laboratorium Innowacji Społecznych, Gdyńskiego Centrum Sportu, Gdyńskiego Centrum Zdrowia, Wydziału Architektoniczno-Budowlanego, Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, Wydziału Ogrodnika Miasta oraz Zarządu Dróg i Zieleni.

Komu nie uda się być na sobotnim Maratonie Pisania Projektów, a ma jakąkolwiek wątpliwość związaną z wypełnieniem formularza projektowego, wciąż będzie mógł skorzystać z pomocy urzędników. Ostatnie już spotkanie konsultacyjne online „Budżet Wieczorową Porą” odbędzie się we wtorek, 14 lutego, w godz. 17.00-19.00.

Projekty do BO2023 można składać jeszcze do 20 lutego na www.bo.gdynia.pl.

  • ikonaOpublikowano: 10.02.2023 14:06
  • ikona

    Autor: Ksenia Pisera (k.pisera@lis.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 13.02.2023 14:30
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze