Co nowego

Chcesz zrobić film? Zgłoś się do konkursu!

Mat. prasowe PFF

Mat. prasowe PFF

18.05.2021 r.

Jak napisać dobry scenariusz, dobrać do niego odpowiednią muzykę, ustawić właściwe kadry, a przy okazji nauczyć się pracy w zespole? Na przykład biorąc udział w XIV Przeglądzie Amatorskich Filmów Uczniowskich Albatrosy. Prace konkursowe można przesyłać do 31 sierpnia.


Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich Albatrosy to konkurs filmowy dla uczniów szkół średnich. W tym roku odbywa się jego 14. edycja. W ramach konkursu uczniowie samodzielnie lub pod okiem nauczyciela przygotowują własne produkcje – od scenariusza, poprzez filmowanie, reżyserowanie, grę aktorską, montaż i udźwiękowienie.

Udział w przeglądzie to nie tylko szansa na wyróżnienie i zdobycie cennych nagród, ale również na rozwinięcie swoich filmowych pasji. Poza tym wspólna praca przy projekcie uczy działania w zespole i pomaga w doskonaleniu uważnego słuchania innych. Tworząc film, młodzież uczy się również twórczego patrzenia na rzeczywistość.

Nadesłane prace będą pretendowały do nagród za:

  • najlepszy krótki film fabularny,
  • najlepszy film dokumentalny,
  • najlepszą animację lub film eksperymentalny.

Konkursowe filmy powalczą również o nagrodę publiczności. Prace można zgłaszać do 31 sierpnia. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 7000 zł.

W ramach przeglądu odbędą się także bezpłatne warsztaty online z wybitnymi polskimi reżyserami – m.in. prof. Robertem Glińskim, prof. Andrzejem Fidykiem i Kingą Dębską. Z kolei zajęcia z pracy nad filmem dokumentalnym poprowadzą: Jaśmina Wójcik, Katarzyna Mateja i Małgorzata Goliszewska

Natomiast zespół ze Studia Trefl podzieli się z uczestnikami swoją wiedzą w zakresie pracy nad filmem animowanym. To okazja, żeby porozmawiać z ekspertami o przygotowywanych filmach, poruszyć temat reżyserii i realizacji krótkich filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Można też dowiedzieć się, jak wygląda praca z aktorem, jak napisać dobry scenariusz, dobrać odpowiednią muzykę, kadrować i ustawić oświetlenie na planie.

Formularz zgłoszeniowy znajdziemy na stronie przeglądu tutaj.
 
Szczegółowe informacje o konkursie są dostępne:


Organizatorem konkursu jest Pomorska Fundacja Filmowa przy współpracy z Gdyńską Szkołą Filmową. Projekt otrzymał dofinansowanie miasta Gdyni oraz Fundacji PZU.