Co nowego

Cudawianki powracają. Witamy lato #wGdyni!

Już w sobotę powitamy lato #wGdyni przy dźwiękach dj-ów, czyli powracają Cudawianki, mat. prasowe

Już w sobotę powitamy lato #wGdyni przy dźwiękach dj-ów, czyli powracają Cudawianki, mat. prasowe

Jeśli świętować początek słonecznego lata, to najlepiej w Gdyni – i to na Cudawiankach. Popularny festiwal na powitanie lata powraca po pandemicznej przerwie, a już w najbliższą sobotę, 18 czerwca w pobliżu plaży pojawi się m.in. strefa chillu i food trucków oraz tradycyjne wyplatanie wianków. Wieczorem na scenie wystąpią dj-e: Novika 2.0, The Very Polish Cut Outs oraz DJ Hiro Szyma & M.C.


Szukasz sposobu na to, aby hucznie i w dobrym nastroju powitać lato? W najbliższą sobotę warto zajrzeć do Gdyni, bo po pandemicznej przerwie powracają znane i lubiane Cudawianki. Już 18 czerwca w Gdyni najważniejszy festiwalowy dzień pod znakiem dobrze znanych gdynianom i turystom koncertów na plaży, ale wcześniej – już od dziś, czyli 13 czerwca – rozpoczną się też inne aktywności związane z wyplataniem symbolu Cudawianków, czyli… tytułowych wianków.

Tegoroczne wydarzenie to powrót do letniej gdyńskiej tradycji po dwuletniej przerwie, gdy plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Uczestnicy znów będą mogli symbolicznie witać lato w Gdyni, bujając się na śródmiejskiej plaży do dźwięków dobiegających z plenerowej sceny, gdzie do późnego wieczora o muzyczną warstwę Cudawianków 2022 będą dbać dj-e.- W tym roku mamy bardzo szeroko rozbudowaną ofertę warsztatową dla mieszkańców, gdzie już w dniach 13 i14 czerwca, po wcześniejszych zapisach, mieszkańcy będą mogli wziąć udział w przygotowanych warsztatach wyplatania wianków. Cały dochód ze sprzedaży tych wianków będzie przeznaczony na pomoc dla naszych gości z Ukrainy. (…) W tym roku zaprosiliśmy sety dj-skie, jest to DJ Hiroszima, który będzie mocno też wplatał w swoją twórczość wątki ukraińskie, następnie The Very Polish Cut Outs z polską muzyką lat 70. i 80. w nowych brzmieniach i na sam koniec Novika ze swoją nową płytą „Novika 2.0”, wydaną w listopadzie 2021 roku. Myślę, że po tak długim czasie, kiedy nie mogliśmy brać udziału w koncertach na plaży, do których mieszkańcy byli przyzwyczajeni ten powrót będzie na pewno udany – zapowiada Maja Wagner, naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni.Co dokładnie będzie się działo w sobotę, 18 czerwca?


Program dzienny:

Przy Bulwarze Nadmorskim będzie okazja do zrelaksowania w strefie chillu, wyplecenia wianka z Kołem Gospodyń Wiejskich z Lubichowa, stworzenia wariacji na temat wianka ukraińskiego. Zaplanowano również zbiórkę na rzecz wsparcia dla Ukrainy.

Ważnym elementem będzie też konkurs wiankowy. Zapraszamy wszystkich gdynian do wzięcia udziału w konkursie na wianek dla Ukrainy. Podczas wydarzenia zgłoszone do konkursu wianki zostaną wystawione na sprzedaż połączoną z aukcją. Całkowity dochód przekażemy na rzecz Ukrainy, a najlepsze wianki nagrodzimy nagrodami rzeczowymi. Wianki na konkurs wykonać można dowolną techniką, każdy może wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Na zgłoszenia i wianki będziemy czekać do 15 czerwca. Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie www.cudawianki.eu oraz w mediach społecznościowych.

Przez cały czas trwania festiwalu będzie można nabrać energii w strefie food trucków.

Koncerty na cudawiankowej scenie:

Wieczorem miastem zawładnie muzyka. Cudawianki nie mogłyby się odbyć bez tradycyjnego koncertu. Około godz. 20:00 scena ustawiona na plaży miejskiej wypełni się energetycznymi rytmami. Na początek zaplanowano rozgrzewkę klubową przy dźwiękach DJ Hiro Szymy & M.C. O godz. 21:30 scenę opanują reprezentanci The Very Polish Cut Outs. Wieczór zakończy występ królowej polskiej sceny klubowej - Katarzyny Nowickiej, powszechnie znanej jako Novika (projekt Novika 2.0 live), start o godzinie 23:00.

Szczegółowy program festiwalu Cudawianki jest dostępny na stronie internetowej www.cudawianki.eu. Organizatorem wydarzenia jest miasto Gdynia.

  • ikonaOpublikowano: 13.06.2022 15:36
  • ikona

    Autor: Kamil Złoch (k.zloch@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 13.06.2022 15:49
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze