Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji) Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji)
Co nowego

Wpadnij na film, spotkanie z twórcą i poleżakować

Fot. Magda Śliżewska

Fot. Magda Śliżewska

10.06.2021 r.

Do Gdyńskiego Centrum Filmowego zawsze warto wpaść. I to nie tylko na dobre kino czy seans z dzieckiem na świeżym powietrzu. GCF wróciło również do organizowania spotkań z twórcami. Już w środę, 16 czerwca po pokazie „Geniuszy” będziemy mogli porozmawiać z odtwórcą głównej roli Philippem Tłokińskim i producentką Joanną Szymańską. Oprócz tego w nadchodzącym tygodniu czekają na nas polskie premiery: „Magnezja” i „Śniegu już nigdy nie będzie”, a także nagrodzony Oscarem duński film „Na rauszu”.


– Kino Studyjne Gdyńskiego Centrum Filmowego wróciło do życia z pełnym, nowym repertuarem. Co piątek proponujemy nowości: premiery, wydarzenia kinowe, filmowe. Wracamy nie tylko do oglądania filmów, ale także do spotkań. Spotkań z twórcami na żywo, do rozmów, dyskusji. Bardzo nam tego brakowało w ostatnich miesiącach i wiemy, że twórcom również. Dlatego chętnie przyjeżdżają do Gdyni. GCF to miejsce, które jest po drodze na plażę, więc warto u nas przycupnąć, odpocząć, napić się czegoś i spotkać ciekawych ludzi – informuje Magdalena Jacoń, rzecznik prasowy FPFF w Gdyni. 

Co zobaczymy w nadchodzącym tygodniu na dużym ekranie? Między innymi film „Geniusze” o 15 latach życia Stanisława Ulama, genialnego polskiego matematyka. Jego historię od migracji do Ameryki w 1936 roku do odkrycia bomby wodorowej.

W środę, 16 czerwca po pokazie „Geniuszy” w kinie pojawią się goście: aktor Philippe Tłokiński, odtwórca głównej roli, znany także z filmu „Kurier” oraz producentka Joanna Szymańska

 „Geniusze” to międzynarodowa koprodukcja. Poruszająca opowieść o młodym naukowcu, który radząc sobie z traumatycznym doświadczeniem wojny, stał  się jednym z pionierów ery nuklearnej.Na ekrany GCF-u wchodzi także „Magnezja”, w reżyserii Macieja Bochniaka. Film, który zdobył statuetką „Złotego Pazura" na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w kategorii „Inne Spojrzenie”.

Akcja filmu toczy się na pograniczu polsko-sowieckim, na przełomie lat 20. i 30. ubiegłego wieku, gdzie rozgrywają się wypadki rodem z westernu, pełne czarnego humoru.

W „Magnezji" w rolach głównych zobaczymy między innymi: Maję Ostaszewską, Mateusza Kościukiewicza, Dawida Ogrodnika, Andrzeja Chyrę i Agatę Kuleszę. Film był również nagrodzony za: kostiumy, scenografię i charakteryzację.

W nowym repertuarze Kina Studyjnego GCF pojawi się również najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej – zrealizowany we współpracy z Michałem Englertem – „Śniegu już nigdy nie będzie”.

Historia filmu rozgrywa się na bogatym, podmiejskim osiedlu. Poruszenie wśród mieszkańców wywołuje pojawienie się Żeni, mężczyzny ze wschodu, który odznacza się niezwykłym darem. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w duże samotnych kobiet.

W filmie występują: ukraińsko-angielski aktor Alec Utgoff („Stranger Things”, „Mission: Impossible – Rogue Nation”), Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot.

Kolejną premierą w Kinie Studyjnym będzie duński film „Na rauszu”. To najnowszy film Thomasa Vinterberga, z Madsem Mikkelsenem w roli głównej. Obraz zdobył Oscara w kategorii „Najlepszy film międzynarodowy”.
 
W nowym repertuarze znajdziemy także: „Spacer z Aniołami”, „Ludzki głos”, „La Gomera”, „Nomadland”.

Kino Studyjne jest czynne przez cały tydzień. Repertuar oraz bilety są dostępne na stronie GCF-u.
 

„Lato na Patio”

Czerwone Patio w GCF. Fot. Magda Śliżewska

Codziennie – do końca sierpnia – w Gdyńskim Centrum Filmowym funkcjonuje także charakterystyczne Czerwone Patio. W każdy czwartek o godzinie 18:00 trwają seanse filmowe z firmą Mayfly, a w soboty – projekcja przygotowana we współpracy z Aurora Films. 

Dla najmłodszych w poniedziałki i środy o godzinie 10:00 na patio odbywają się poranki filmowe. Natomiast w każdy piątek prezentowane są kolejne odcinki serialu animowanego „Rodzina Treflików” z tłumaczeniem na język migowy.

Plakaty nowych filmów w GCF-ie, mat. prasowe

Źródło: GCF