Dzień Wszystkich Świętych – sprawdź dojazd do cmentarzy Dzień Wszystkich Świętych – sprawdź dojazd do cmentarzy
Co nowego

Dodatkowy przystanek linii „Orłowski meleks”

Na pierwszym planie czerwony pojazd typu

fot. materiały ZKM Gdynia

11.08.2021 r.

„Orłowski meleks” – linia, którą miasto i Zarząd Komunikacji Miejskiej uruchomiły na początku wakacji, cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i odwiedzających nas gości. Z tego środka transportu, dzięki któremu możemy wygodnie dojechać do molo w Orłowie, w lipcu skorzystało już 14 tysięcy osób. Teraz na jego trasie uruchomiono dodatkowy przystanek – w pobliżu popularnej galerii handlowej Klif.


Meleksy będą się zatrzymywać na dodatkowym przystanku już od środy, 11 sierpnia. To wspólna inicjatywa ZKM-u oraz dyrekcji Klifu. Meleksy wjadą na teren parkingu galerii. Będą się zatrzymywać naprzeciwko głównego wejścia do centrum – od strony pętli trolejbusowej Orłowo SKM – „Klif”.

– Meleksy w Orłowie sprawują się bardzo dobrze i cieszą się dużym zainteresowaniem. W słoneczne dni większość kursów jest maksymalnie wypełniona, a tylko w lipcu skorzystało z nich około 14 tysięcy pasażerów. Trasa meleksów łączy ważne z turystycznego punktu widzenia miejsca w dzielnicy. Umożliwia łatwy i wygodny dojazd do plaży i orłowskiego molo, łącząc je z okolicami przystanków trolejbusowych i autobusowych przy al. Zwycięstwa, a także ze stacją SKM. Od teraz meleksem dojedziemy także do popularnej wśród mieszkańców i turystów Galerii Klif. Co ważne trasa tych pojazdów wytyczona została wyłącznie ulicami o uspokojonym ruchu – nawet wzdłuż al. Zwycięstwa jeżdżą one dodatkową jezdnią serwisową. Zapewnia to pasażerom poczucie bezpieczeństwa i nie naraża ich na wdychanie spalin z pojazdów z ulic o dużym natężeniu ruchu – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Od 11 sierpnia meleksy pojadą od molo w Orłowie ul. Orłowską, następnie jezdnią serwisową al. Zwycięstwa i skręcą w ul. Przebendowskich. Tu właśnie wjadą na parking przed Klifem, gdzie uruchomiono dodatkowy przystanek. Dalej pojazdy wrócą na ul. Przebendowskich, a następnie pojadą w ul. Świerkową i ponownie Orłowską do molo. Po zmianach na trasie obowiązywać będą następujące przystanki:
  • Orłowo – Molo (początkowy),
  • Zwycięstwa – Orłowska,
  • Centrum Handlowe - „Klif”,
  • Świerkowa – Przebendowskich (SKM),
  • Świerkowa – Przebendowskich (SKM/Polregio),
  • Orłowska – Roszczynialskiego,
  • Orłowo – Molo (końcowy).
fot. materiały ZKM Gdynia

Godziny i częstotliwość kursowania meleksów się nie zmieniają. Pojazdy kursują codziennie między godz. 10:00 a 20:00co 10-15 minut. „Orłowski meleks” to linia sezonowa, funkcjonującą od 1 lipca do 31 sierpnia. Obsługują ją dwa elektryczne, ciche i ekologiczne pojazdy. Na ich pokładzie może podróżować jednocześnie do 13 osób. Przejazd meleksami obsługiwanymi przez ZKM Gdynia jest bezpłatny. Szczegóły dotyczące linii można znaleźć na stronie www.zkmgdynia.pl.

fot. materiały ZKM Gdynia