Co nowego

Ferie zimowe 2016 w Gdyni

Opis alternatywny

17.02.2016 r.

15 lutego 2016 r. gdyńskie dzieci i młodzież szkolna rozpoczną dwutygodniowy zimowy odpoczynek. Oferta zajęć w mieście jest bardzo bogata i zróżnicowana.

Gdynia jak co roku dofinansowuje różnego rodzaju działania w czasie ferii, które są realizowane w miejskich szkołach. W tym roku w 38 placówkach oświatowych oraz Młodzieżowym Domu Kultury i w Gdyńskim Centrum Sportu, odbędą się zajęcia dla około 4,5 tys. dzieci. Są one bardzo różne: sportowe, kulturalne, plastyczne, gimnastyczne. W tym roku Gdynia przeznaczyła ogółem 200 tys zł, na bezpłatne zajęcia, które obywać się będą od 15 lutego do 28 lutego - tłumaczy Bartosz Bartoszewicz, Wiceprezydent Gdyni ds. edukacji i zdrowia.

→ Zobacz program ferii w gdyńskich placówkach oświatowych


Wiele atrakcji przygotowały także instytucje takie jak m.in. Młodzieżowy Dom Kultury, Gdyńskie Centrum Sportu, Muzeum Miasta Gdyni oraz prywatne firmy i instytucje. Poniżej prezentujemy szczegółowy program.

 

*************


Ferie z Młodzieżowym Domem Kultury

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza wszystkie chętne dzieci i młodzież do uczestnictwa w zajęciach:
teatralnych,
gitarowych,
wokalnych,
rękodzieła i biżuterii ozdobnej,
plastycznych,
modelarstwa lotniczego,
języka angielskiego,
instrumentów klawiszowych,
szachowych,
informatycznych,
tańca i Cheerleadingu.
Zajęcia odbywać się będą zarówno przed południem jak i w godzinach popołudniowych. Zapisy w recepcji placówki od 8 lutego.

 

*************

 

Ferie na Sportowo z Gdyńskim Centrum Sportu

Już 15 lutego rozpocznie się kolejna edycja bezpłatnych zajęć skierowanych do młodzieży szkolnej, spędzającej zimową przerwę od nauki właśnie w Gdyni. Podczas tegorocznej edycji tradycyjnie będzie można spróbować swoich sił w takich dyscyplinach jak piłka nożna, koszykówka, tenis stołowy, unihokej oraz sprawdzić się w popularnej grze „piłkarzyki". Po raz kolejny przygotowany zostanie specjalny kącik zabaw dla najmłodszych oraz co warte uwagi, po raz pierwszy i to dwa razy w tygodniu odbędą się zajęcia z zumby.

Wszyscy zainteresowani proszeni są o zgłaszanie do Hali Lekkoatletycznej GCS (ul. Olimpijska 5/9) od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 14.00 od 15 do 26 lutego. Zajęcia zumby odbywać się będą się w salce fitness w poniedziałki i wtorki od godziny 12.00 do 13.00.

Dodatkowe informacje oraz szczegóły: Jarosław Ziółkowski - Dział Sportu, nr tel.: 58 622 11 64.

 

*************


Ferie na fali światła i dźwięku w Centrum Nauki EXPERYMENT w GdyniFerie na fali światła i dźwięku w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

W czasie ferii zimowych EXPERYMENT odkryje tajemnice fal akustycznych i świetlnych. Poprzez eksperymenty i zabawę z pryzmatami czy hologramami każdy będzie miał szansę stać się ekspertem i popłynąć na fali światła.

  • Codziennie Ścieżka-Gra na wystawie oraz Mobilne Stanowisko
  • 20 - 21 lutego - warsztaty specjalne „Na fali Światła"
  • 27 - 28 lutego - warsztaty specjalne „Na fali Dźwięku"

 

 

*************

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni

W ramach programu ferii w placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej zorganizowanych zostanie ponad sto wydarzeń w filiach na terenie całego miasta w tym m.in.:

- 15 lutego o godzinie 14.00 - „Dzień Wieloryba". W programie zajęć: głośne czytanie „Przykrego początku" Lemony'ego Snicketa, zabawy ruchowe i ćwiczenia przy muzyce, prezentacje na temat wielorybów i axolotlów, związane z nimi zajęcia plastyczne, a także konkursy ruchowe. Biblioteka Chylonia, ul. Kartuska 20B.
- 15 lutego o godzinie 17.00 - warsztaty rysowania komiksów dla młodzieży powyżej 10 roku życia, prowadzone przez Marka Lachowicza. Obowiązują zapisy w bibliotece lub pod nr. tel. 58 625 08 16. Biblioteka Obłuże, ul. Boisko 6.
- 19 lutego, o godzinie 13.00 - rozgrywki w Crash time, popularna gra Play Station. Biblioteka Grabówek, ul. Morska 113.
- 25 lutego, o godzinie 12.00 - „Mali odkrywcy" - warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat. W programie zabawy z całego świata połączone z zajęciami jogi oraz nauką języków hiszpańskiego i angielskiego. Mediateka Pogórze, ul. Porębskiego 21.

Poza tym Biblioteka organizuje zajęcia plastyczne, teatrzyk kamishibai, puzzle, szachy, warcaby, gry planszowe, wspomniane Play Station i wiele innych.

 

*************

 

Ferie w Muzeum Miasta Gdyni

Od 16 lutego do 26 lutego
- godzina 10.00 - 11.00
- filmowe poranki w Muzeum (wstęp bezpłatny)
- godzina 11.00 - 13.00 - warsztaty (koszt wstępu na jednorazowe warsztaty dla uczestnika w wieku od 7 do 12 lat: 12 zł). Zainteresowani proszeni są o wcześniejszą rezerwację w Ośrodku Edukacji Muzeum (Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1), pod nr tel.: 58 662 09 35/36/37 lub mailowo: edukacja@muzeumgdynia.pl.

16 - 19 luty, godz. 10.00-13.00 - „Mali architekci"
- godzina 10.00 - 11.00 - Filmowe poranki w muzeum (wstęp wolny)
- godzina 11.00 - 13.00 - Warsztaty „Mali architekci" (bilet wstępu dla uczestnika w wieku 7-12 lat: 12 zł)
Podczas pierwszego tygodnia ferii wspólnie zastanowimy się nad tym, jak ulepszyć miasto. Dokonamy odNOWY zaniedbanych budynków i przestrzeni, zaprojektujemy eleganckie szyldy reklamowe, zagramy w zielone planując place zabaw i wybudujemy model ekoLOGICZNEGO domu na plaży. W trakcie warsztatów sprawdzimy naszą pamięć i znajomość gdyńskich budynków uczestnicząc w turniejach gry Archimemo!

Wtorek 16 lutego - Miasto odNOWA!
Środa 17 lutego - Na afiszu, czyli projektujemy reklamę
Czwartek 18 lutego - Zabawa w zielone
Piątek 19 lutego - EkoLOGICZNY dom na plaży

23 - 26 luty, godz. 10.00-13.00 - „Sztukowanie"
- godzina 10.00 - 11.00 - filmowe poranki w muzeum (wstęp wolny)
- godzina 11.00 - 13.00 - warsztaty „Sztukowanie" w ramach cyklu „Instrukcja obsługi sztuki" (bilet wstępu dla uczestnika w wieku 7-12 lat: 12 zł)

Kim jest artysta? Jak powstaje sztuka? Co to jest typografia, street art, czy rzeźba kinetyczna? Na warsztatach poszukamy pomysłów na działania, dzięki którym poznamy rolę różnych zjawisk artystycznych w przestrzeni miejskiej. Podczas zajęć podejmiemy się ich realizacji, a każdy dzień będzie okazją do wypróbowania nowych technik i materiałów. Do zadań niezbędne będą pomysłowość, sprawne dłonie i... poczucie humoru!

Wtorek 23 luty - Grafika
Środa 24 luty - Ruchoma rzeźba
Czwartek 25 luty - TYPOliterki
Piątek 26 luty - Malarze-Murarze

 


*************

 

Dziesięć filmów dla najmłodszej widowni

Europejskie filmy dla dzieci - produkcje z Polski, Norwegii, Litwy, Danii, Belgii, Francji, Anglii i Rosji - wypełnią repertuar Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego podczas ferii zimowych. Każdy, kto w drugiej połowie lutego wybierze się na seans w ramach przeglądu europejskiego dziecięcego kina, za bilet zapłaci tylko 10 złotych.

Przez dwa tygodnie, podczas których przypada zimowa przerwa w nauce w województwie pomorskim, warto wybrać się z dziećmi do nowoczesnego kina przy Placu Grunwaldzkim w centrum Gdyni. Począwszy od soboty, 13 lutego, codziennie można tu zobaczyć film dla najmłodszych oraz drugi, skierowany do nieco starszych dzieci.

Co kilka dni podczas ferii zimowych na ekranach sal Kina Studyjnego GCF pojawią się dwa nowe filmy dla młodej widowni. Łącznie będzie ich dziesięć, w tym opowieści przygodowe, obyczajowe, animacje i ekranizacje literatury dziecięcej. Zdecydowana większość z nich to produkcje kinematografii europejskich.

13 - 15 lutego
Złoty koń - Litwa/Dania - b/o
Mecz życia - Norwegia - od lat 9

16 - 18 lutego
Piorun i magiczny dom - Belgia - b/o
Gdzie jest gwiazdka - Norwegia - od lat 8

19 - 21 lutego
Proszę Słonia - Polska - b/o
Najlepsze przyjaciółki - Kanada - od lat 9

22 - 25 lutego
Sawa. Mały wielki bohater - Rosja - b/o
Operacja Arktyka - Norwegia - od lat 9

26 - 28 lutego
Paddington - Anglia - b/o
Mały Książę - Francja/Kanada - od lat 7

Kino Studyjne GCF ma trzy sale - Warszawę, Goplanę i Morskie Oko - które łącznie pomieszczą ponad 360 osób. Są one wyposażone w wygodne fotele, nowoczesny sprzęt projekcyjny i nagłośnienie. Podczas ferii zimowych wszyscy widzowie - zarówno dzieci, jak i towarzyszący im dorośli - za bilet na film z europejskiego repertuaru dziecięcego zapłacą 10 złotych.

 

 

*************


Wymiennikownia zaprasza na ferie

Tygodniowe cykle warsztatów od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 - 14.00, których tematami będą:
- Fotografia kliszowa - 15 - 19 lutego - warsztaty skierowane do osób w wieku 15 - 20 lat
- Taniec współczesny z elementami improwizacji - 22 - 26 lutego - warsztaty skierowane do osób w wieku 13 - 18 lat.
Warsztaty odbywać się będą w Wymiennikowni - Młodzieżowym Centrum Innowacji Społecznych i Designu (ul. Kartuska 20b) i są całkowicie bezpłatne. Aby wziąć udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie: www.feriefoto.evenea.pl lub www.ferietaniec.evenea.pl.

 

*************

 

Ferie w Muzeum Marynarki WojennejMuzeum Marynarki Wojennej

Muzeum Marynarki Wojennej zaprasza dzieci na zajęcia w czasie ferii zimowych.
Dzieci w wieku od 7 do 12 lat będą mogły wcielić się w morskich awanturników biorąc udział w grze fabularnej, zostać dowódcami flot w grze planszowej lub poszukiwać ukrytego skarbu. Nauczymy naszych milusińskich węzłów marynarskich. Mali plastycy dostaną szansę, by wykazać się swoim talentem.
Zajęcia rozpoczynać się będą o 10.00 i o 11.30. Trwać będą 90 minut.
Wstęp na zajęcia kosztuje 3 złote.

Zapisy będą przyjmowane od 5 lutego pod numerem telefonu 58 620 13 81 w. 22 i 23

 


*************

 

 

Ferie w teatrze

Podobno „Zima lubi dzieci najbardziej na świecie". A czy Wy lubicie zimę i ferie? Jeśli chcecie stanąć na prawdziwej scenie i pobawić się z nami w teatr, odwiedźcie w ferie Teatr Miejski. Zapraszamy na zajęcia aktywizujące umysł i ciało oraz rozwijające naturalną ekspresję twórczą dzieciaków.

Na wszystkie warsztaty obowiązują zgłoszenia (indywidualne lub grupowe): edukacja@teatrgombrowicza.art.pl
Liczba miejsc ograniczona. Zajęcia indywidualne odbywają się bezpłatnie. Cena zajęć dla grup zorganizowanych: 5 zł od osoby. Bilety do nabycia w kasie Teatru.

Edukacyjny rozkład jazdy:
WARSZTATY AKTORSKIE inspirowane spektaklem „Śnieżka i krasnoludki" - prowadzenie: Olga Barbara-Długońska
termin: 22 luty (Duża Scena)
godz. 10.45-12.15 - grupa młodsza: 6- 8 lat
godz. 12.30-14.00 - grupa starsza: 8-12 lat
WARSZTATY TEATRALNO-RUCHOWE inspirowane spektaklem „Śnieżka i krasnoludki" - prowadzenie: Maciej Wizner
termin: 22 luty Duża Scena
godz. 9.00-10.30 - grupa młodsza: 6- 8 lat
godz. 14.15- 15.45 - grupa starsza: 8-12 lat
RODZINNE SPACERY TEATRALNE - prowadzenie: Anna Zalewska-Uberman - terminy: 15.02, godz. 15.15 oraz 24 luty godz. 15.15.
SPACERY TEATRALNE dla grup zorganizowanych - terminy: 15.02, godz. 9.30, 11.00, 13.00 oraz 24.02, godz. 9.30, 11.00, 13.00 - prowadzenie: Anna Zalewska-Uberman
Wszystkie zajęcia edukacyjne odbywają się w ramach autorskiego programu: Palec Gombrowicza czyli „Dotknięci Teatrem", realizowanego przez Teatr Miejski od 2009 roku.

 

 

*************

 

 

Ferie w stajni

EQUESTER Szkoła Jazdy Konnej i Stowarzyszenie „Gdyński Szwadron Krakusów" zapraszają do spędzenia zimowych ferii.
Oferta obejmuje:
- ok. 2 godz. jazdy dziennie
- wyjazdy w teren (w zależności od pogody)
- zajęcia teoretyczne, a także możliwość poznania stajni „od kuchni", czyli wspólne karmienie i pielęgnacja koni
- jeden ciepły posiłek
- ogniska, zabawy i wiele innych atrakcji
- wykwalifikowaną kadrę
Terminy: 15 - 19 lutego, 22 - 26 lutego, goddziny 9.00 - 15.00 - zajęcia od poniedziałku do piątku
Cena 550 zł / 5 dni
miejsce: Gdynia, ul. Marszewska 1
Zapisy na FERIE W STAJNI oraz warunki płatności:
- Rezerwacja telefoniczna u Marty Wysockiej, nr tel.: 794 234 478, e-mail: equester.sjk@gmail.com lub osobiście na terenie szkoły. Po ustaleniu terminu należy w ciągu dwóch tygodni wpłacić 150 zł zaliczki na konto z tytułem: FERIE W SIODLE 2016, podając imię i nazwisko dziecka oraz termin. Pozostałą część należności należy wpłacić najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem danego turnusu. Ważne! Tylko wpłata zaliczki jest gwarancją rezerwacji miejsca na warsztatach.
Szczegóły: www.facebook.com/Equester.SJK, www.facebook.com/Krakusi.Gdynia*************


Zimowisko na sportowo

Trenerzy Mirek Zimny i Krystian Czerwionka w okresie ferii zimowych (22 - 26 luty) organizują wyjazd na Zimowisko na sportowo do Pucka dla chłopców urodzonych w latach 2004/2005/2006/2007. W ramach zimowiska codziennie odbywać się będą dwa treningi sportowe z akcentem piłki nożnej na hali sportowej.
Zakwaterowanie w hotelu oraz wyżywienie. Poza treningami odbywać się będą: turniej w kręgle, wycieczka do aquaparku, kulig z pochodniami.
Szczegóły: 501 643 089 lub 793 010 669 oraz email: ike5@o2.pl.*************

 

Ferie Zimowe z Japońską Sztuką Walki Aikido

Stowarzyszenie Sztuk Walki - Wadokan zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach „Ferie Zimowe z Japońską Sztuką Walki Aikido".

Treningi będą odbywały się od 15 do 20 lutego w UKS Galeon (ul. Morska 91) oraz Body Center (ul. Wielkopolska 250B).*************


Terenowe Ferie 2016 w Adventure Park KolibkiTerenowe Ferie 2016 w Adventure Park Kolibki

Dzień I - Zimowe wprowadzenie
Dzień II - Orientacja w terenie
Dzień III - Dzień Trapera
Dzień IV - Techniki linowe
Dzień V - Terenowe Gry Przygodowe
Dzieci są pod opieką instruktorów od godziny 08.00 do 17.00
turnus I: 15 - 19 lutego
turnus II: 22 - 26 lutego
Cena zimowiska: 590 zł - cały turnus (cena z pełnym wyżywieniem).
Zapisy odbywają się drogą elektroniczną na podstawie formularza zgłoszeniowego, po którego weryfikacji przesyłana jest odpowiedź drogą mailową z potwierdzeniem uczestnictwa oraz danymi do wpłaty zaliczki w wysokości 200 zł. Pozostała kwota płatna najpóźniej w dniu rozpoczęcia ferii. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, o zakwalifikowaniu decydować będzie kolejność wniesionych opłat.
Szczegóły: www.adventurepark.pl/?p=3118*************

 

Matematyka dla maturzystów w ferie

Kurs dla maturzystów z matematyki w ferie organizuje Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni. Zajęcia są okazją do powtórzenia materiału maturalnego na dwóch poziomach - podstawowym lub rozszerzonym. Zajęcia poprowadzi matematyk doświadczony w przygotowywaniu maturzystów do matury mgr Patryk Kamiński.

Koszt kursu, 4 spotkania po 3 godziny lekcyjne, wynosi 50 zł.

Zajęcia będą odbywały się w siedzibie WSAiB im. E. Kwiatkowskiego przy ul. Kieleckiej 7.
Zapisy prowadzone są do 12 lutego. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Szczegóły: pod nr tel. 58 660 74 10 lub e-mail: rekrutacja@wsaib.pl*************


Warsztaty artystyczne (plastyczne)

Fundacja FLY zaprasza na warsztaty plastyczne prowadzone przez artystę-plastyka Wandę Frąckowską. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku szkolnym (SP klasy IV-VI i Gimnazjum). Odbywać się będą w czasie ferii zimowych (13 - 27 lutego) codziennie, łącznie z sobotami w godzinach 11.00 - 13.00 lub 10.00 - 12.00 (do uzgodnienia) w pracowni plastycznej Fundacji FLY przy ul. Świętojańskiej 36/2. Program warsztatów obejmuje rysunek, malarstwo (batik), grafikę, rzeźbę i witraż klasyczny. Informacje i zapisy w biurze Fundacji od poniedziałku do piątku godz. 9.00 - 19.00.*************

 

Ferie 2016 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2 w Gdyni

Zajęcia dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej
- „Umiem ładnie mówić - gimnastyka buzi, ucha i języka" - warsztaty logopedyczno-terapeutyczne dla dzieci. W ramach zajęć zabawy, gry i ćwiczenia logopedyczne rozwijające mowę, zabawy usprawniające percepcję i pamięć słuchową, słuch fonematyczny i koordynację wzrokowo-ruchową, konsultacje dla rodziców (instruktaż do pracy, materiały do ćwiczeń) - mgr Joanna Folejewska, mgr Izabela Łada.
- 15 lutego, godz. 9.00-11.00
- 18 lutego, godz. 9.00-11.00
- 19 lutego, godz.12.00-14.00

- „Żyć w przyjaźni" - zajęcia rozwijające umiejętność komunikacji i budowania relacji między ludźmi, kształtujące umiejętność rozpoznawania i nazywania uczuć, radzenia sobie ze złością - mgr Aneta Czajkowska, mgr Izabella Szczepańska.
- 17 - 18 luty, 24 - 25 luty (4 dni), godz. 9.00 - 11.00
- „Ferie na wesoło" - celem zajęć jest poszerzanie zainteresowań, udział w grach i zabawach - mgr Beata Wojciechowska, mgr Andrzej Pawełko
- 22 - 23 luty (2 dni), godz. 9.00 - 11.00

Zajęcia dla dzieci z klas IV-VI szkoły podstawowej
- ,,Twórcze myślenie" - zajęcia rozwijające kreatywne myślenie dla uczniów" - mgr Beata Kulczak, mgr Aneta Parczyńska.
- 16 - 17 luty (2 dni), godz. 9.00 - 11.30
- „Strefa pomysłów" - zajęcia ukierunkowane na rozwój spostrzegawczości, refleksu, abstrakcyjnego myślenia; forma ciekawego i nieszablonowego przyswajania nowych pojęć - mgr Beata Wojciechowska, mgr Dorota Derheld, mgr Mateusz Grygiel.
- 24 - 26 luty (3 dni), godz. 9.00 - 11.00

Zajęcia dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych
- „Zostań Symonidesem" - zajęcia rozwijające umiejętność zapamiętywania poprzez stosowanie mnemotechnik, doskonalące sprawność czytania, rozwijające umiejętność komunikacji i budowania relacji miedzy ludźmi - mgr Mariola Cirson, mgr Dorota Derheld.
- 15 luty, godz. 9.00 - 12.00
- 17 luty, godz. 11.00 - 14.00
- 19 luty, godz. 9.00 - 12.00

Zajęcia dla rodziców
- „Szkoła dla Rodziców" - zajęcia psychoedukacyjne doskonalące kompetencje wychowawcze, ukierunkowane na poprawę relacji rodzic-dziecko - mgr Izabela Derewicz-Czupryniak, mgr Mariola Cirson.
- 22 - 26 luty (5 dni), godz. 08.00 - 11.00

Psychologiczny Punkt Konsultacyjny dla Rodziców Wychowujących Małe Dzieci (od urodzenia do 6 roku życia) - mgr Anna Kosecka.
- 18 luty, godz. 14.00 - 17.00

Na wszystkie zajęcia obowiązuje rezerwacja telefoniczna - 58 623 31 39, 58 667 35 01
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2, ul. Opata Hackiego 13
Szczegóły: ppp2gdynia@poczta.onet.pl*************


Ferie zimowe w „Świetlicy Mądrala"

W ofercie:
- wyżywienie: obiad, podwieczorek, napoje;
- gry i zabawy edukacyjne zgodne z zainteresowaniami dzieci;
- zajęcia plastyczne: decoupage, szycie z filcu i inne;
- warsztaty tworzenia mydełek;
- zimowe spacery;
- seanse filmowe w świetlicy;
- wyjścia do: Experymentu, na kręgle do U7, Fun Parku, Jump City, kina.
Świetlica otwarta będzie w godz. 7.30 - 17.30.
Cena 1 tygodnia: 400 zł; 2 tygodni: 750 zł.
Rabaty:
- karta Gdynia Rodzinna - 5%
- rodzeństwo - drugie dziecko - 10%

 

 

*************


Warsztaty musicalowe „Piraci z Karaibów cz. 2"

Akademia Muzyczna Szansa zaprasza dzieci w wieku 5 - 12 lat na drugą edycję warsztatów musicalowych „Piraci z Karaibów cz. 2" w pierwszy tydzień ferii zimowych 15 - 19 lutego. Zniżki przy wcześniejszych zapisach.

 

 

*************

 


Zimowe warsztaty taneczno - teatralne

Centrum Modern ogłasza zapisy na tygodniowe, zimowe warsztaty taneczno - teatralne dla dzieci od 6 do 12 lat, teatralne dla młodzieży od 13 do 18 lat i dorosłych.

Warsztaty odbędą się w Gdyni-Dąbrowie, ul. Nagietkowa 73, w szkole nr 14, oraz w centrum miasta, ul. Żeromskiego 26, od 15.02 do 19.02 i od 22.02 do 26.02, w godzinach od godz. 9.00 do 14.00 i od godz. 15.00 do 20.00. W planie tygodniowych 5-godzinnych warsztatów: taniec współczesny, ruch sceniczny, techniki teatralne według systemu K. Stanisławskiego, w przerwie napoje i poczęstunek. Koszt tygodniowych warsztatów 300 zł.
Zapisy: tel. 601 791 689, e-mail: stimil@wp.pl.

 

 

*************

 


Ferie na strzelnicy sportowej

Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju w Gdyni zaprasza dzieci od lat 10 oraz młodzież szkolną do uczestnictwa w treningach strzeleckich. Zajęcia będą odbywać się w okresie tegorocznych ferii zimowych we wtorki i czwartki w godzinach od 11.00 do 15.00 na strzelnicy pneumatycznej Zarządu Rejonowego Ligi Obrony Kraju w Gdyni ul. Świętojańska 57. Wzorem z ubiegłego roku uczestnictwo w treningach strzeleckich jest bezpłatne. Zajęcia strzeleckie z karabinków pneumatycznych będzie prowadził olimpijczyk, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu, trener strzelectwa Jerzy Greszkiewicz, zawodnik WKS „FLOTA'' Gdynia.

UWAGA! Strzelnica pneumatyczna mieści się w baraku byłego Ośrodka Szkolenia Kierowców Ligi Obrony Kraju (ul. Świętojańska 5/7), wejście od ulicy Pułaskiego, idąc Świętojańską w kierunku Placu Kaszubskiego.

 

 

*************

 

 

Sportowe ferie dla uczniów

Centrum U7 Gdynia zaprasza na sportowe ferie zimowe. Codziennie, przez dwa tygodnie dzieci i młodzież będą mieć możliwość aktywnego wypoczynku. Ponadto organizatorzy przygotowali specjalnie na tę okazję szereg zniżek dla uczniów. Godzina gry w bowling kosztuje jedynie 21 złotych (dla całej grupy graczy), a za 35 złotych każdy może wykupić specjalny pakiet (godzina gry, napoje oraz buty dla wszystkich graczy). Dodatkowo masa gier, zabaw i losowań.

 

 

*************

 


Ferie zimowe w TPPF " Paryż z Edith Piaff, Dalidą, Gilbert Becaud"

Towarzystwo Przyjaźni Polsko -Francuskiej zaprasza młodzież interesującą się kulturą francuską na projekcje slajdów z podkładem muzycznym wybitnych piosenkarzy francuskich, która odbędzie się w dniu 17 lutego o godz. 11.00 w siedzibie Towarzystwa przy ulicy Świętojańskiej 71/3.

Bliższe informacje o spotkaniu uzyskać można drogą mailową tppfgdynia@poczta.onet.pl oraz telefonicznie (58)621- 91- 15/ od 16.00-19.00/