Co nowego

Intel przygląda się gdyńskiej szkole

Wizyta przedstawicieli firmy Intel w gdyńskim ZSO nr 8, fot. Kamil Złoch

Wizyta przedstawicieli firmy Intel w gdyńskim ZSO nr 8, fot. Kamil Złoch

04.10.2019 r.

Przedstawiciele firmy Intel odwiedzili Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w gdyńskim Chwarznie-Wiczlinie i przyglądali się modelowej szkole. Intel wcześniej wyposażył nauczycieli m.in. w przenośne komputery i zapewnił im szkolenia.

Do nowoczesnej gdyńskiej placówki przyjechali przedstawiciele Intela – Caitlin Anderson, Commercial Sales General Manager w amerykańskiej centrali oraz Tomasz Hodakowski, menedżer ds. sektora edukacji i administracji polskiego oddziału firmy. Gości po ZSO nr 8 oprowadzili wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, Marek Łucyk oraz wicedyrektor szkoły Joanna Szymańska.- Znajdujemy się w jedynej takiej w Polsce, bardzo nowocześnie projektowanej szkole. Jest wizytowana przez przedstawicieli Intela, dlatego pokazujemy swoje osiągnięcia i pokazujemy dzień z życia szkoły. Mieliśmy okazję zobaczyć np. naukę matematyki przez gotowanie i to pokazuje, że mamy jedną z nielicznych szkół w Polsce, która bardzo nowocześnie podchodzi do nauczania najmłodszych mieszkańców naszego miasta – mówił Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

- To była świetna wizyta. Szkoła jest piękna, cieszę się, że korzysta z tylu technologii, zarówno dla nauczycieli jak i w klasach. Jako Intel cieszymy się, że możemy wspierać ten projekt – mówiła Caitlin Anderson, Commercial Sales General Manager w amerykańskiej centrali Intela.

- Bardzo cieszymy się z tego, że miasto Gdynia i ZSO nr 8 rozumieją potrzebę transformacji edukacji za pomocą nowoczesnych technologii. Ta szkoła jest miejscem, gdzie nauczyciele mogą korzystać z dobrodziejstw internetu między innymi dlatego, że przeszli odpowiednie szkolenia, są wyposażeni w osobiste komputery przenośne, a przede wszystkim mają pasję i ogromne zrozumienie tego, że nauka w dzisiejszych czasach musi wykorzystywać nowoczesne technologie – dodał Tomasz Hodakowski, menedżer ds. sektora edukacji i administracji Intela.

Przy okazji rozmawiano na temat cyfrowej transformacji edukacji. Przypomnijmy, że ZSO nr 8 i funkcjonujące w jego ramach 17 LO w Gdyni jest modelową placówką oświatową w tym obszarze ze względu na kompleksowe podejście do wykorzystania technologii. Nauczyciele są wyposażeni w osobiste komputery przenośne przekazane przez Intela, ponadto szkoła dysponuje przenośnymi pracowniami komputerowymi dla uczniów. W połowie sal lekcyjnych funkcjonuje specjalny komputer klasowy umożliwiający lepszą współpracę i interakcję między nauczycielami i uczniami podczas zajęć, tzw. Intel Unite. Szkoła posiada też podłączenie do szerokopasmowego internetu (OSE).

  • Wizyta przedstawicieli firmy Intel w gdyńskim ZSO nr 8, fot. Kamil Złoch
  • Wizyta przedstawicieli firmy Intel w gdyńskim ZSO nr 8, fot. Kamil Złoch
  • Wizyta przedstawicieli firmy Intel w gdyńskim ZSO nr 8, fot. Kamil Złoch