Co nowego

Jak studenci widzą Gdynię

Opera na Molo Rybackim - to jeden z tegorocznych pomysłów, które na projekty przekształcili studenci Politechniki Gdańskiej, fot. Kamil Złoch

Opera na Molo Rybackim - to jeden z tegorocznych pomysłów, które na projekty przekształcili studenci Politechniki Gdańskiej, fot. Kamil Złoch

Efektowny gmach opery na Molo Rybackim, autonomiczne busy wożące mieszkańców po modernistycznym Śródmieściu czy budynek w Redłowie, który może pomóc w rehabilitacji? To tylko niektóre z wizji Gdyni, które przelali na papier studenci Wydziału Architektury. Jeszcze do 29 października w Gdynia InfoBoksie można zobaczyć wystawę nagrodzonych prac dyplomowych studentów architektury z Politechniki Gdańskiej.

Ich wizje poszczególnych miejsc w Gdyni zachwycają, intrygują i często łamią schematy. Do tego zostały przekształcone na projekty i poddane ocenie promotorów. Kolejne prace dyplomowe studentów architektury powalczyły o specjalną nagrodę prezydenta Gdyni. Wręczono nagrodę główną oraz przyznano dwa wyróżnienia dla autorów szczególnych prac.

Warto przyjrzeć się pomysłom studentów i zobaczyć z bliska wytwory ich wyobraźni. Wizualizacje i szkice można oglądać dzięki wystawie, która jest dostępna na pierwszym piętrze Gdynia InfoBox przy ul. Świętojańskiej jeszcze do wtorku, 29 października.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

  • Paulina Renz – nagroda za pracę „Śródmieście wolne od ruchu kołowego. Koncepcja zagospodarowania ulicy Starowiejskiej w Gdyni"; promotor: dr hab. inż. arch. Aleksandra Sas-Bojarska, prof. nadzw. PG
  • Alan Brzeziński – wyróżnienie za pracę „Opera w Gdyni”; promotor: dr inż. arch. Andrzej Prusiewicz
  • Karolina Banach – wyróżnienie za pracę „Architektura polisensoryczna. Rehabilitacja osób z dysfunkcją wzroku. Gdynia – Redłowo”; promotor: dr inż. arch. Jarosław Bąkowski.

Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni dla autorów najlepszych prac dyplomowych o tematyce gdyńskiej wykonanych na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej przyznawana jest od 2000 roku. Członkowie kapituły każdego roku wybierają najbardziej interesujące spośród prac zgłoszonych na wniosek dziekana Wydziału Architektury. Oceniana jest ich estetyka i funkcjonalność, umiejętne wpisane w krajobraz miasta, a także inwencja twórcza samych autorów.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
ikona

Najnowsze