Co nowego

Kąpiel w morzu? Bądź na bieżąco z aplikacją gdynia.pl

Z powodu sinic w czwartek Plaża Śródmieście z czerwoną flagą // fot. Marcin Mielewski

Z powodu sinic w czwartek Plaża Śródmieście z czerwoną flagą // fot. Marcin Mielewski

11.08.2022 r.

Zanim wybierzemy się na jedną z gdyńskich plaż, żeby popływać w Bałtyku, warto sprawdzać sytuację i  stan strzeżonych kąpielisk. Idealnym do tego narzędziem jest m.in. aplikacja mobilna gdynia.pl. W zakładce pogoda – kąpieliska znajdziemy cenne informacje, gdzie danego dnia nie wolno wchodzić do wody np. z powodu zakwitu sinic.

 
Nie ma takiej opcji, żeby w piękny, letni dzień będąc nad morzem, nie nabrać ochoty na zimną kąpiel. Zanim jednak wybierzemy się popływać w Bałtyku, warto zajrzeć do aplikacji mobilnej gdynia.pl i w zakładce pogoda sprawdzić stan strzeżonych kąpielisk. Zobaczyć, które danego dnia normalnie funkcjonują, a które są zamknięte np. z powodu kwitnienia sinic.

Dzisiaj, 11 sierpnia z powodu zakwitu sinic w Gdyni nie wolno się kąpać na żadnym z czterech strzeżonych kąpielisk: w Orłowie, Redłowie, Śródmieściu czy na Babich Dołach.

Dlatego zanim nabierzemy ochoty na kąpiel w morzu, zajrzyjmy do aplikacji gdynia.pl, w której dane są na bieżąco aktualizowane. Oprócz tego informacje o gdyńskich kąpieliskach można też sprawdzać na stronie internetowej www.plaze.gdyniasport.pl.

Poza tym przypominamy wszystkim plażowiczom, żeby kąpali się wyłącznie na strzeżonych kąpieliskach, na których nad naszym bezpieczeństwem czuwają wyszkoleni ratownicy.

Warto także pobrać na telefon aplikację o nazwie „Ratunek” oraz nad wodą mieć pod ręką ważny numer telefonu: 601 100 100.