Co nowego

„Koci łapci” - magiczne opowieści dla dzieci

Czytelnik przeglądający jedną z książek dla dzieci dostępnych w gdyńskiej księgarni. W tle: kolorowe okładki. (fot. Paweł Kukla)

W październiku ruszy w Gdyni III edycja festiwalu „Koci łapci" // archiwum, fot. Paweł Kukla

23.09.2020 r.

Masz swoją ulubioną książkę, młody czytelniku? A może chcesz o niej opowiedzieć innym dzieciom? W takim razie musisz wziąć udział w kolejnej odsłonie Festiwalu Literatury Dziecięcej Koci Łapci w Gdyni! Spotykamy się już w październiku w wybranych księgarniach i w Muzeum Miasta Gdyni.

Tegoroczna edycja Festiwalu Literatury Dziecięcej „Koci Łapci" odbędzie się w Gdyni w dniach 3-11 października. Z powodu pandemii wydarzenie zostanie zorganizowane w trochę inny sposób niż do tej pory. Na Facebooku, na profilu Gdyni Rodzinnej, będzie można uczestniczyć w spotkaniach online.

- W czasie III edycji festiwalu spotkamy się w gdyńskich księgarniach i posłuchamy opowieści o książkach dla dzieci. Gdynia Rodzinna, wspólnie z Szymonem Jachimkiem, zajrzy do kilku z nich i zapyta o najlepsze pozycje dla dzieci. Przynieście swoje ulubione książki i opowiedzcie o nich innym. Serdecznie zapraszamy na nasz rajd po księgarniach! - zachęca Beata Szadziul, naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej w Gdyni.

Program festiwalu


„Koci łapci" rozpocznie się 3 października od rajdu po księgarniach. Wystarczy tego dnia przyjść do wybranej placówki i przynieść ze sobą ulubione książki. A potem pokazać je innym dzieciom, które będą oglądały transmisję online.

Między 4 a 11 października będzie można także skorzystać ze specjalnego rabatu (30%) na jedną z polecanych książek. Kolejna niespodzianka dla uczestników to prezent w postaci „Rodzinnego przewodnika po Gdyni”.

Rajd po księgarniach:

  • 9:46 - PolAnglo, ul. Świętojańska 33,
  • 10:30 - Koga, ul. Świętojańska 23,
  • 11:15 - Szymelka, ul. Żołnierzy I Armii Wojska polskiego 8,
  • 12:15 - Chimera, ul. 3 maja 1b,
  • 13:00 - Muzeum Emigracji, ul. Polska 1,
  • 14:00 - Vademecum, ul. Świętojańska 5,
  • 15:15 - odwiedziny w Bibliotece Śródmieście i rozmowa z bibliotekarzem na temat projektu  „Mała książka - wielki człowiek" oraz o tym, że każdy - niezależnie od wieku - może zostać czytelnikiem Biblioteki Gdynia.
W księgarni Vademecum, o godz. 14:00, odbędzie się spotkanie z Szymonem Jachimkiem, który opowie o kulisach powstawania powieści „Góra pełna przygód”, a Magdalena Bochan-Jachimek, łącząc się online, przytoczy historię o „Klarze i Franku”.

W niedzielę, 4 października o godz. 12:00, na Górze św. Mikołaja w Chyloni odbędzie się premiera kolejnej książeczki gdynieczki - „Góra pełna przygód” autorstwa Szymona Jachimka, z ilustracjami Klary Wicenty.

W ramach festiwalu, w dniach 4-11 października, w Muzeum Miasta Gdyni czekają specjalne ekspozycje pamiątek i znalezisk, które pochodzą z gdyńskiej Góry Św. Mikołaja i należą do zbiorów muzeum.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.gdyniarodzinna.pl i w wydarzeniu na Facebboku.