UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
Co nowego

Konkurs "Rozszerzona rzeczywistość a edukacja"

Fot. Kieler Nachrichten

Fot. Kieler Nachrichten

23.09.2022 r.

Organizatorem Konkursu "Augmented Reality and Education (Rozszerzona rzeczywistość a edukacja)" jest Gmina Miasta Gdyni. Konkurs realizowany jest we współpracy z lokalną gazetą „Kieler Nachrichten” z Kilonii w ramach współpracy miast siostrzanych Gdyni i Kilonii.

Kto może wziąć udział w konkursie?

  • uczniowie gdyńskich szkół średnich (ponadpodstawowych),
  • uczniowie szkół średnich zamieszkali w Gdyni,
  • uczniowie muszą być pełnoletni,
  • posługujący się językiem angielskim na poziomie minimum B1.
 
Powyższe wymogi muszą być spełnione na dzień przystąpienia do Konkursu (przesłania formularza zgłoszeniowego).

Na czym polega konkurs i jak wziąć w nim udział?

Konkurs polega na opisaniu w języku angielskim pomysłu na zastosowanie rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality) w edukacji. Rozszerzona rzeczywistość to system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo.
 
Żeby wziąć udział w Konkursie należy przesłać formularz zgłoszeniowy (kliknij, aby przejść).
 
Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w Konkursie Augmented Reality and Education, zapoznaj się z Regulaminem konkursu (kliknij, aby przejść).
 

Nagroda

Nagrodą w Konkursie jest udział w Hackathonie rozszerzonej rzeczywistości „Future Education” odbywającym się Kilonii na terenie przestrzeni coworkingowej FLEET7 w terminie  4-7.11.2022 r. Udział w Hackathonie obejmuje zakwaterowanie w dniach 3-8.11.2022 r., obiady w dniach 3-7.11.2022, przelot na trasie Gdańsk-Hamburg-Gdańsk oraz transport na trasie Hamburg-Kilonia-Hamburg.
 

Informacje o Hackathonie 

Hackathon rozszerzonej rzeczywistości „Future Education” to projekt wspierany finansowo przez miasto Kilonię, realizowany w ramach programu partnerstwa miast,  w 2022 r. odbywa się po raz drugi.  Jest to niekomercyjny projekt kilońskiej gazety „Kieler Nachrichten”, jego celem jest dowiedzenie się, w jaki sposób rozszerzona rzeczywistość może zwiększyć szanse rozwoju edukacji w przyszłości.
 

Zgłoszenia można nadsyłać do 29 września 2022 r.

Ogłoszenie wyników Konkursu odbędzie się do dnia 4.10.2022 r., do godz. 15:00. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.gdynia.pl oraz na Facebooku: www.fb.com/gdynia.
O wynikach Konkursu laureaci zostaną powiadomieni również za pośrednictwem poczty elektronicznej.