Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
Co nowego

Kreatywna ciekawość. Zwycięzca konkursu „Morze mnie kręci”

Kadr z filmu Rafała Kaczmarka pt. „Ciekawość” // mat. prasowe

Kadr z filmu Rafała Kaczmarka pt. „Ciekawość” // mat. prasowe

W piątek, 14 października odbyło się Forum Gospodarki Morskiej, podczas którego poznaliśmy laureata tegorocznej edycji konkursu „Morze mnie kręci”. Zwycięzcą został Rafał Kaczmarek. Jego film „Ciekawość” trzyma widzów w napięciu i zaskakuje swoją puentą.

 
Konkurs filmowy „Morze mnie kręci” to wydarzenie towarzyszące Forum Gospodarki Morskiej – najważniejszemu w Polsce spotkaniu praktyków i ekspertów tego sektora. Poprzez wyjątkowe produkcje filmowe, podejmujące wielowątkową tematykę branży morskiej, ma na celu prezentować atrakcyjny obraz i szanse zawodowe w tym obszarze, uwzględniając w szczególny sposób Gdynię, w której biznes w znaczącej mierze opiera się na morzu.


– Gdynia jest miastem filmu. To tutaj odbywa się najważniejszy festiwal w Polsce, tutaj działa Gdyńska Szkoła Filmowa. Chcemy senergicznie łączyć tematy, które ważne są dla miasta, a niewątpliwie dla miasta – równie ważna jak film – jest gospodarka morska. Dlatego wydaje nam się, że dobrym pomysłem jest, aby młodzi filmowcy mieli szansę wystartować w konkursie, przy okazji zdobywając istotne umiejętności i wyprodukować film, który posłuży promocji gospodarki morskiej. I właśnie taka jest idea tego konkursu – informuje Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki
Laureatem tegorocznej edycji konkursu został Rafał Kaczmarek z filmem pt. „Ciekawość”.

Autor otrzymał na realizację filmu nagrodę w wysokości 10 tys. zł. Poza tym podczas pracy nad projektem mógł korzystać ze wsparcia ekspercko-technicznego Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

– Uwielbiam, tę ciekawość biegnącą z obrazu do widza i taka ciekawość jest w moim filmie. Sam konkurs jest super pomysłem, bo dociera do twórców, którzy mają szansę zaproponować reklamę rzeczywiście dobrej jakości. To nie jest zwykła reklama. To jest reklama z pomysłem, kreatywna, coś, co jest naprawdę dużą wartością – mówi laureat Rafał Kaczmarek.
Dlaczego spot „Ciekawość”? Pomysł Kaczmarka ujął jury oryginalnością i dopracowaniem w szczegółach. Jest intrygujący, trzyma w napięciu i zaskakuje swoją puentą. 

W tym roku jury konkursu przyznało również dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Aleksandra Andrzejewska za scenariusz do filmu „Ucieczka z muzeum” oraz Mateusz Żegliński za „Może”.

Zwycięzców wybrała kapituła w składzie:

  • Katarzyna Gruszecka-Spychała – wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki,
  • Sławomir Kalicki – lider Forum Gospodarki Morskiej,
  • Jerzy Rados – dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej,
  • Robert Gliński – reżyser,
  • Filip Marczewski – reżyser i scenarzysta, wykładowca Gdyńskiej Szkoły Filmowej,
  • Jan Majle – copywriter, autor wielu kampanii reklamowych.
 
Z nadesłanych propozycji wyłoniono pięć pomysłów. Ich autorzy zostali zaproszeni do udziału w warsztatach organizowanych w Gdyńskiej Szkole Filmowej i przygotowania shooting boardu, czyli scenopisu rysunkowego.Konkurs „Morze mnie kręci” jest organizowany w ramach Forum Gospodarki Morskiej przez miasto Gdynia oraz Pomorską Fundację Filmową.

ikona

Najnowsze