Co nowego

„MaMy czas” w Teatrze Muzycznym

Magdalena Smuk w spektaklu „MaMy czas” // fot. Magdalena Czernek

Magdalena Smuk w spektaklu „MaMy czas” // fot. Magdalena Czernek

13.05.2022 r.

To opowieść o czasie i rodzinnych relacjach. Aktorka Teatru Muzycznego w Gdyni – Magdalena Smuk zaprasza widzów na interaktywny spektakl „MaMy czas”. Przedstawienie angażuje publiczność i pobudza do refleksji. Pokaz zaplanowano w piątek, 13 maja o godz. 19.00 na Scenie Kameralnej. Spektakl ma muzyczno-aktorską formę i powstał w ramach Projektu Inicjatyw Aktorskich.

 
Projekt Inicjatyw Aktorskich na dobre rozgościł się na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni. W jego ramach każdy członek zespołu może zaprezentować własny repertuar, spektakl, który stworzył lub w którym występuje. Wszystko zaczęło się w styczniu, kiedy aktorzy Sasza Reznikow i Marek Sadowski zaprosili publiczność na muzyczne spotkanie z przymrużeniem oka. Zaprezentowali koncert komediowy „Z pamiętnika samotnika (czyli żywoty nieświętych)”. Natomiast w marcu widzowie mieli szansę obejrzeć melodramat „Zapomniany brat. Historia Bronisława Piłsudskiego” oraz muzyczny spektakl „PoMorskie opowieści... na nowo zagrane”. Teraz przyszedł czas na kolejną odsłonę przedsięwzięcia. W piątek, 13 maja swój autorski projekt zaprezentuje Magdalena Smuk.


 
„MaMy czas” to intymna opowieść o pamięci, czasie i punkcie widzenia. Autorka opowiada w nim o swojej mamie – Mirosławie. Odwołuje się też do wartości, z którymi zderza się każde dziecko i każda matka.
 
– Pomysł zrodził się, kiedy wygooglowałam imię i nazwisko mojej mamy, która zmarła ponad 20 lat temu. I znalazłam w internecie kwaterę na cmentarzu. I to była jedyna wzmianka o mojej mamie. Pomyślałam, że niemożliwe jest to, że ona osiągnęła tylko tyle. I postanowiłam, że zrobię, co mogę, żeby więcej ludzi mogło ją poznać. Była dla mnie wyjątkową osobą – mówi Magdalena Smuk, aktorka Teatru Muzycznego w Gdyni i autorka spektaklu.
 
Spektakl ma interaktywną, muzyczno-aktorską formę. Widzowie są jego częścią. Aktorka przez cały czas będzie próbować angażować ich w przedstawienie.
 
– Jest to spektakl żywy i improwizowany. Zadaje pytania widowni i część tego spektaklu nakręcają ludzie, którzy przychodzą i chcą wyłożyć albo powiedzieć coś od siebie. I to jest niepowtarzalna wartość tego spektaklu – podkreśla artystka.
 
Pokaz spektaklu odbędzie się 13 maja o godz. 19.00 na Scenie Kameralnej Teatru Muzycznego. Bilety wciąż są dostępne. Można je kupić online lub w kasie teatru.

Magdalena Smuk w spektaklu „MaMy czas” // fot. Magdalena Czernek
 
Skład:
Magdalena Smuk
Jarek jerry Nerko / Paweł Osicki – perkusja
Paweł Wituski / Jakub Fred Janoszek – piano
Michał Landowski / Krzysztof Hadrych – gitara
Andrzej Zygzuła / Adam Pachla – bas
Alex Kavanau – sax, światła , nagłośnienie
Wsparcie reżyserskie: Agnieszka Płoszajska
Plakat, kostiumy, scenografia: Iwona Wojdowska

Producentem spektaklu jest Teatr Boto.