Co nowego

Nauczymy się żyć obok siebie - od 30 lat razem!

mat. prasowe

mat. prasowe

27.05.2020 r.

27 maja upływa 30 lat od powstania samorządu w Polsce, a Gdynia uchodzi dziś za jedno z najlepszych miejsc do życia w kraju. Mieszkańcy miasta nie kryją swojego zadowolenia i przywiązania do swojej małej ojczyzny, dlatego w samorządzie właśnie powstał pomysł, aby na tę okrągłą rocznicę nagrać wyjątkowy teledysk, pokazujący wspólnotę jaką tworzy lokalna społeczność. 

My gdynianie jesteśmy wyjątkową społecznością. Otwartość, dumę i różnorodność mamy w swoim DNA. Gdy nadchodzi gorszy czas, tworzymy wspólnotę wzajemnej pomocy i wsparcia. A gdy przychodzi czas świętowania, przekazujemy sobie moc radości i serdeczności.

Z okazji 30-lecia samorządu w Gdyni, miasto wraz z artystami, także tymi najmłodszymi z Młodzieżowego Domu Kultury, przygotowało muzyczny prezent. Nową wersję niezwykle wzruszającej piosenki Zbigniewa Wodeckiego „Nauczymy się żyć obok siebie" do słów Wojciecha Kejne.

Na nasz nietypowy, bo ograniczony zaleceniami o bezpieczeństwie w dobie pandemii, plan zdjęciowy zaprosiliśmy młode gdynianki.
Wszystkie te uśmiechnięte dziewczyny urodziły się w maju 1990 roku. Tak jak samorząd w Gdyni. Dziękujemy za entuzjazm i udział w nagraniu!

Dzielmy się radością, bądźmy razem. Samorządni i niezależni w czynieniu dobra dla innych i dla Gdyni. Wszystkiego pięknego!

Dziękujemy Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego za serdeczną pomoc w realizacji naszego muzycznego przedsięwzięcia.


Koncepcja: Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki oraz Magdalena Oczachowska
Produkcja: Karin Moder
Kierownik muzyczny: Agnieszka Szydłowska
Aranżacja i produkcja muzyczna: Piotr Mania
Scenariusz i reżyseria: Sławomir Pultyn
Zdjęcia: Andrzej Tomczak


Pobierz klip "Nauczymy się żyć obok siebie - od 30 lat razem!"