Co nowego

Open’er motorem trójmiejskiej turystyki

Open'er Festival 2022. Fot. Karol Stańczak

Open'er Festival 2022. Fot. Karol Stańczak

Według badania firmy Free Now Trójmiasto odnotowało w czerwcu najwyższy w Europie przyrost zagranicznych turystów. Do rekordu przyczynił się w dużej mierze Open’er Festival, przyciągający do Gdyni tysiące fanów muzyki z całego kontynentu.

Free Now to powstała w 2009 roku w Niemczech firma (Główni udziałowcy to BMW Group oraz Mercedes-Benz Group AG), która dziś, jak podaje na swojej stronie, oferuje największy wybór opcji transportowych w Europie w zakresie miejskiej mobilności. Dzięki jednej aplikacji, z której korzysta 56 mln osób w 170 miastach 16 europejskich krajów, można przemieszczać się korzystając z różnych środków transportu – taksówki, auta na minuty, e-hulajnogi, e-roweru czy e-skutera.

Dzięki analizie przejazdów firma dysponuje statystykami, mówiącymi m.in. o korzystaniu z tych środków transportu przez użytkowników zarejestrowanych lokalnie lub z innego kraju. Z analizy statystyk płyną ciekawe wnioski na temat popularnych w 2022 roku wakacyjnych destynacji i dynamiki przyrostu turystów w europejskich lokalizacjach.

W czerwcowym zestawieniu Free Now znalazło się Trójmiasto, i to na pierwszym miejscu pod względem miesięcznego przyrostu turystów z zagranicy. Nasza aglomeracja odnotowała 70-procentowy wzrost przybywających tu obcokrajowców i tym samym wyprzedziła takie turystyczne potęgi, jak Paryż czy Mediolan. Do sukcesu przyczynił się w dużej mierze gdyński Open’er.

- Tegoroczne, wakacyjne trendy, pokazują dane dotyczące dynamiki wzrostu liczby turystów w danych miastach, z miesiąca na miesiąc. W zestawieniu przyrostu zagranicznych użytkowników FREE NOW z maja na czerwiec, Trójmiasto znalazło się na szczycie - na co wpływ miał z pewnością odbywający się pod koniec miesiąca Open'er Festival gromadzący setki tysięcy festiwalowiczów, którego platforma FREE NOW była wyłącznym partnerem taxi. Dzięki temu, centrum Pomorza pokonało w tym roku takie miasta jak Paryż, znajdujący się na drugim miejscu w tym zestawieniu oraz kolejno: Mediolan, Warszawę i Porto – informuje Agnieszka Ciesek, Senior PR & Communications Manager.

Free Now przedstawiło także statystyki dotyczące przyrostu turystów w nadmorskich miastach południowej Europy oraz zestawienie najbardziej popularnych turystycznie miast starego kontynentu.

Wśród miast południowoeuropejskich przodują: Cagliari na Sardynii, sycylijska Katania, Faro w Portugalii, Cannes i Malaga. Natomiast najbardziej turystycznymi europejskimi miastami, popularnymi nie tylko latem, lecz przez cały rok są według statystyk Free Now: Barcelona, Paryż, Londyn, Rzym i Lizbona.

  • ikonaOpublikowano: 14.07.2022 11:39
  • ikona

    Autor: Przemysław Kozłowski (p.kozlowski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 14.07.2022 15:08
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona

Zobacz także

Najnowsze