Co nowego

Pływamy nie tylko w morzu

basen pływacki

W Gdyni jest kilka przyszkolnych basenów. Pływalnia na Karwinach czynna jest w sierpniu // fot. pływalnia Karwiny

30.06.2022 r.

Rozpoczęły się wakacje. Kiedy nadmorskie tereny Gdyni opanują turyści, warto zerknąć co, oferują nam inne obiekty, np. miejskie pływalnie.


Gdynia to oczywiście najlepsze miasto do wypoczywania na plaży, jednak aktywny wypoczynek nie kończy się nad zatoką. Nasi mieszkańcy i ci starsi i młodsi chętnie korzystają z dobrodziejstw obiektów sportowych położonych w innych dzielnicach Gdyni, często funkcjonujących latem. Wiele z nich jest też ogólnodostępna latem. Przy naszych szkołach funkcjonują boiska i kryte pływalnie.
 
Należy jednak pamiętać, że w wakacje zarządcy obiektów korzystają z nieobecności uczniów i robią także przerwy technologiczne. To czas np. na bieżące naprawy i konserwację urządzeń basenowych. Dlatego warto sprawdzać godziny funkcjonowania pływalni na ich stronach internetowych.
 
Dla ułatwienia podpowiadamy, że w lipcu działa pływalnia na Witominie, przy Szkole Podstawowej nr 12 (ul. Stawna 4/6). Czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 6.30 do 20.30. W sobotę i niedzielę basen otwiera się o godz. 7.30. Ostatnie wejście jest o godz. 19.45. W sierpniu na pływalni będzie przerwa technologiczna.
 
Natomiast pływalnia przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2, na Karwinach (ul. Leopolda Staffa 10) będzie funkcjonować w sierpniu, po trwającej w lipcu przerwie technologicznej. Codziennie w godz. od 9.00 do 21.00 będzie można z niej skorzystać.
 
Pływalnia Chylonia przy Szkole Podstawowej nr 40 (ul. Gospodarska 1) będzie otwarta w lipcu. Godziny otwarcia pływalni zostaną podane później – warto zerknąć na stronę pływalni.
 
Cennik obowiązujący w tych trzech obiektach jest taki sam. Z Kartą Mieszkańca bilet ulgowy kosztuje 10 zł za 45 minut pływania, dla dorosłych mieszkańców Gdyni - 15 zł. Osoby nie posiadające karty za ulgowy zapłacą 12 zł, a normalny 18 zł. Do tego są zniżki rodzinne w soboty i niedziele oraz możliwość zakupu karnetów.
 
Najmniejsza pływalnia to ta przy Szkole Podstawowej nr 39 (ul. Unruga 88) w dzielnicy Obłuże. Tutaj obowiązują inne stawki zaczynające się od 8 zł za bilet ulgowy dla posiadacza Karty Mieszkańca. Pływalnia będzie otwarta w lipcu.
 
Szczegółowych informacji warto szukać na stronach pływalni, ponieważ zdarza się, że obiekty są rezerwowane bądź po prostu zamknięte z przyczyn technicznych. We wszystkich tych obiektach na bieżąco wykonywane są badania wody, wszystkie są również nadzorowane przez inspekcję sanitarną.