Co nowego

Rusza karta "Gdynia Senior Plus"

Opis alternatywny

01.12.2016 r.

Karta Gdynia Senior PlusKartę "Gdynia Senior Plus" od 1 grudnia można wyrobić w Centrum Aktywności Seniora w Gdyni. To projekt, którego celem jest wsparcie gdyńskich seniorów w każdym aspekcie ich życia i zachęcenie do wszechstronnej aktywności.

Od wielu lat w Gdyni prowadzone są działania mające zachęcić starszych mieszkańców do aktywnego udziału w życiu miasta. Bogata oferta skierowana do Seniorów cieszy się dużym zainteresowaniem i jest stale rozbudowywana. Przykładem może być wprowadzona, decyzją Rady Miasta, karta „Gdynia Senior Plus", która ułatwi dostęp do ciekawych ofert.

Karta „Gdynia Senior Plus" przygotowana została z myślą o mieszkańcach Gdyni, którzy ukończyli 60 lat. Jest ona elementem prowadzonego przez miasto „Gdyńskiego Programu Senioralnego na lata 2015 - 2020", który ma zachęcać osoby starsze do podejmowania aktywności w życiu społecznym, m.in.: w sferze kultury, sportu i rekreacji.

Inicjatywa prowadzona jest we współpracy z blisko 30 partnerami: instytucjami publicznymi, organizacjami pozarządowymi oraz przedsiębiorcami, którzy oferują zniżki i promocje na produkty oraz wybrane usługi. Dzięki wprowadzeniu karty do grupy 10 tyś. już aktywnych starszych mieszkańców miasta będą mogły dołączyć nowe osoby w wieku 60+.

Przypomnijmy, że od 12 lat gdyńscy seniorzy korzystają z szerokiej oferty miasta włączając się czynnie w życie kulturalne, edukacyjne, sportowe. Systematycznie rozwijają swoje hobbystyczne zainteresowania. W 2010 roku w Gdyni zapoczątkowano ideę miejsc przyjaznych osobom starszym poprzez projekt „Gdyńska Przystań dla Seniorów", który otworzył „drzwi" instytucji, urzędów, sklepów, punków usługowych i gastronomicznych, klubów i organizacji, które poprzez zniżki i specjalne oferty zachęcały do „wyjścia z domu" najstarszych mieszkańców miasta.


5 KROKÓW DO KORZYSTANIA Z KARTY GDYNIA SENIOR PLUS

1. Wypełnij wniosek
Wniosek można wypełnić:
- w Centrum Aktywności Seniora przy ul. 3 Maja 27-31 w Gdyni od poniedziałku do piątku w godz. 9.30 - 16.00
- lub pobrać tutaj:
Wniosek do pobrania.pdf

2. Złóż wniosek
Wniosek należy złożyć w Centrum Aktywności Seniora

3. Weryfikacja wniosku
Po złożeniu wniosek podlega weryfikacji przez Centrum Aktywności Seniora i jeśli wszystkie dane są prawidłowe i zgodne, zarejestrowane zostaną w systemie i zostanie przygotowana Karta.

4. Wydanie karty
Karta będzie wydana niezwłocznie po złożeniu wniosku i jego weryfikacji. Na Karcie znajdzie się imię i nazwisko oraz numer. Karta ważna jest z dokumentem tożsamości!

5. Korzystaj z Karty
Lista Partnerów.pdf

Regulamin Karty „Gdynia Senior Plus".pdf

Karta „Gdynia Senior Plus" jest ważna bezterminowo i pierwsza jest wydawana bezpłatnie. Koszt duplikatu karty wynosi 20 zł.