Co nowego

Puchar Gdyni startuje na Witominie

Puchar Gdyni 2017 - Witomino Leśniczówka // fot. Karolina Młot

Puchar Gdyni 2017 - Witomino Leśniczówka // fot. Karolina Młot

Trwają zapisy do udziału w pierwszym etapie turnieju o Puchar Gdyni w biegach młodzieżowych. W pierwszej kolejności uczestnicy będą mieli do pokonania trasę leśną prowadzącą przez las okalający Witomino Leśniczówkę. Imprezę organizują radni dzielnic, udział w niej jest bezpłatny.

Młodzi biegacze mają do pokonania 7 etapów. W tym roku odbędą się one w dzielnicach: Witomino Leśniczówka, Cisowa, Orłowo, Kamienna Góra, Dąbrowa i Karwiny. Organizatorami poszczególnych etapów są rady dzielnic, a start jest bezpłatny. 
 
W witomińskim etapie dzieci i młodzież do lat 18 będą mieli do pokonania malowniczą trasę zlokalizowaną na terenie otulających dzielnice lasów.
 
- Biegi organizujemy co roku i cieszą się one coraz większym zainteresowaniem wśród najmłodszych mieszkańców naszej dzielnicy. Przy układaniu trasy wykorzystujemy walory naszej dzielnicy. Start odbywa się na granicy lasu i trasa przebiega po ścieżkach, na których na co dzień przez cały rok roi się od biegaczy – mówi Marek Szymański, przewodniczący zarządu Dzielnicy Witomino Leśniczówka.
 
Kolejne etapy odbywać się będą na dzielnicowych terenach sportowych, leśnej polanie, parku, czy na samej plaży. Impreza ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia u najmłodszych gdynian oraz na ich integracji.
 
- W tym roku przygotowaliśmy razem z gdyńskim radami dzielnic 7 biegowych etapów na których najmłodsi fascynaci biegów będą mogli sprawdzić się na specjalnie przygotowanych dla nich dystansach. Puchar Gdyni to cykl imprez dla dzieci, w którym każdy może wziąć udział zupełnie bezpłatnie, powalczyć o puchary, wziąć udział w losowaniu nagród i oczywiście na mecie otrzymać pamiątkowy medal. Nie ma tu dolnych ograniczeń wiekowych, najmłodsi zawodnicy mają nawet dwa latka, a ci jeszcze młodsi mogą wystartować wraz z rodzicami. Co ważne, tego typu inicjatywy uczą dzieci zabawy poprzez sport i przyzwyczajają je do zdrowego i aktywnego stylu życia, który w przyszłości może tylko procentować – mówi Adrian Sosnowski, organizator biegów. - Ta edycja Pucharu Gdyni będzie jeszcze ciekawsza niż poprzednie, ponieważ cała będzie przygotowana w stylu marynarskim, nawet poszczególne starty będą nazywały się startami majtka, startami marynarza, admirała itd. – wymienia.
 
W tegorocznych biegach przygotowano więcej kategorii wiekowych niż we wcześniejszych edycjach. Maluchy i młodzież będą mogły startować i rywalizować z rówieśnikami na tym samym poziomie rozwoju fizycznego. Dzisiaj przedstawiamy daty poszczególnych etapów. Warto je sobie zarezerwować kalendarzu i już zacząć trenować, aby w tym roku zawalczyć o Puchar Gdyni 2018.
 
Rady Dzielnic na Karwinach, Dąbrowie i w Cisowej przygotowały dodatkowo wyścigi i przejazdy rowerowe.


Harmonogram biegów młodzieżowych – Puchar Gdyni 2018

22.04 - Witomino Leśniczówka
27.05 - Cisowa
17.06 - Orłowo
24.06 - Kamienna Góra
08.09 - Dąbrowa I
14.10 - Karwiny
17.11 - Dąbrowa II

Imprezy towarzyszące:
 
29.04 - Wyścig rowerowy - Karwiny
19.05 - Wyścig rowerowy - Dąbrowa
24.06 - Przejazd rowerowy - Cisowa I
30.09 - Przejazd rowerowy - Cisowa II

Zapisy odbędą się za pośrednictwem strony www.puchargdyni.pl

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 20.04.2018 14:00
  • ikona

    Autor: Lechosław Dzierżak (l.dzierzak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 20.04.2018 14:16
  • ikonaZmodyfikował: Lechosław Dzierżak
ikona

Najnowsze