Co nowego

Mobilne słodkie Mikołajki w komunikacji miejskiej

Słodkie Mikołajki w autobusach komunikacji miejskiej. Na zdjęciu od lewej: p. Dominika - pracownik PKA, Lech Żurek - prezes zarządu PKA, Elżbieta Sierżęga - radna miasta, Wojciech Szczurek - prezydent Gdyni, p. Sylwia - pracownik PKA, która uszyła czapkę na autobus // fot. Justyna Bronk

Słodkie Mikołajki w autobusach komunikacji miejskiej. Na zdjęciu od lewej: p. Dominika - pracownik PKA, Lech Żurek - prezes zarządu PKA, Elżbieta Sierżęga - radna miasta, Wojciech Szczurek - prezydent Gdyni, p. Sylwia - pracownik PKA, która uszyła czapkę na autobus // fot. Justyna Bronk

Od wczesnych godzin porannych kierowcy wszystkich spółek komunalnych jeżdżą w czapkach mikołajowych. Pracowników Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej i pozostałych spółek komunalnych wraz z samorządowcami, urzędnikami oraz przedstawicielami zaprzyjaźnionych firm można spotkać na przystankach oraz na liniach autobusowych. Mobilna drużyna Świętego Mikołaja będzie częstować pasażerów słodkościami.

- Na ulice Gdyni wyjedzie autobus w pięknej mikołajowej czapce, a w autobusach komunikacji miejskiej wolontariusze rozdawać będą słodycze i łakocie. To z jednej strony prezent, a z drugiej strony zaproszenie, by nie tylko od święta korzystać z naszej komunikacji miejskiej - mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

- Gdyńska komunikacja jak zwykla świetna, nie tylko na co dzień, ale od święta. Będziemy mieli okazję przejechać się autobusem mikołajkowym i skosztować słodkości - dodaje Elżbieta Sierżęga, radna miasta.- Punktem kulminacyjnym będzie plac Grunwaldzki, godzina 18.00 - będzie można podziwiać elektryczny autobus w mikołajowej czapce. Podzielimy się mocą atrakcji z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. Mamy bardzo dobry powód - Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej otrzymało dofinansowanie z Centrum Unijnych Projektów Transportowych na projekt elektryczny - mówi Lech Żurek, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej.O godz. 18:10 będzie można odwiedzić Wielką Elektryczną Niespodziankę. Pojawią się autobusy: elektryczny firmy Solaris, hybrydowy firmy VOLVO oraz samochód elektryczny Mercedes VITO. Po raz pierwszy w historii „w roli Mikołaja” wystąpi właśnie autobus elektryczny. Został on wyjątkowo, mikołajkowo przystrojony w olbrzymią, o średnicy ok. 3 m, czapkę. W pobliżu Autobusu-Mikołaja umieszczony zostanie interaktywny model kokpitu, w którym najmłodsi będą mogli poczuć się jak zawodowi kierowcy.

Ponadto, na pokładzie autobusu odbędą się:
  • Konkurs plastyczny z kolorowaniem, specjalne na Mikołajki narysowanego/zaprojektowanego przez pracownicę PKA AUTOBUSU.
  • Konkurs wiedzy na temat prawidłowego zachowania w pojazdach komunikacji zbiorowej;
  • Kalambury – oczywiście komunikacyjne;
Dla dzieciaków przygotowane zostały fantastyczne nagrody, w tym modele jednego z pojazdów zaparkowanych na placu Grunwaldzkim.
Wszystkie te atrakcje związane są z uzyskaniem przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o. dofinansowania na realizację projektu pn. „Rozwój elektrycznego transportu publicznego w Gdyni poprzez zakup elektrycznego taboru wraz z rozbudową infrastruktury oraz budową punktów doładowań”.
Dofinansowanie wynosi ponad 68 mln zł. Projekt obejmuje zakup 24 pojazdów elektrycznych i budowę 7 punktów ładowania pantografowego na 5 przystankach krańcowych oraz budowę 22 miejsc ładowania na terenie Bazy PKA.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 06.12.2019 09:35
  • ikona

    Autor: Justyna Bronk (j.bronk@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 06.12.2019 14:29
  • ikonaZmodyfikował: Justyna Bronk
ikona

Zobacz także

Najnowsze