Co nowego

Tłumy na Dniu Otwartym gdyńskiego stadionu

Opis alternatywny

07.11.2010 r.

Dzień otwarty gdyńskiego stadionu, fot. M. PuszczewiczPrawie 15 tys. osób skorzystało w niedzielę 7 listopada 2010 r. z Dnia Otwartego i zwiedziło stadion piłkarski. Do zwiedzania udostępniono dwie trybuny „Tory" i „Górkę", a ponadto zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia części Trybuny „Olimpijska" z szatniami dla zawodników, salą konferencyjną i stanowiskami komentatorów na głównej trybunie. Dzięki staraniom wykonawcy, słuchając muzyki i komunikatów spikerskich z przygotowanego nagłośnienia, zwiedzający mieli możliwość zapoznania się z akustyką obiektu. Uruchomiono również dwa telebimy, na których prezentowane były ujęcia filmowe z historycznych już teraz chwil, poczynając od momentu burzenia dawnego obiektu po rozpoczęcie układania murawy (które to prace trwały właśnie w trakcie dnia otwartego).

Przez gdyński stadion, od 10.00 do 14.00, przewinęło się niemal 15 tysięcy zwiedzających. Dla wszystkich przygotowana była ufundowana przez Budimex - wykonawcę stadionu, darmowa grochówka, a dla najmłodszych flagi, baloniki i inne gadżety Arki.

Zakończenie budowy zgodnie z planem nastąpi pod koniec 2010 roku. Pierwszy mecz odbędzie się 26/27 lutego 2011. Przypomnijmy, że stadion przy ul. Olimpijskiej znalazł się na liście rekomendowanych przez UEFA centrów pobytowych przeznaczonych dla drużyn zagranicznych uczestniczących w piłkarskich mistrzostwach Europy w 2012 r.

Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji, wykonawca stadionu - firma Budimex i Klub Piłkarski Arka Gdynia serdecznie dziękują gdynianom za niezwykle liczne przybycie na nasz stadion. 
  Zapraszamy do obejrzenia relacji z Dnia Otwartego Stadionu:
www.arka-tv.pl/budowa-stadionu-dzie%C5%84-otwarty


Dzień otwarty gdyńskiego stadionu, fot. M. Puszczewicz

Dzień otwarty gdyńskiego stadionu, fot. M. Puszczewicz


Stadion w liczbach:

15.000 tysięcy kibiców jednocześnie pomieszczą trybuny
10.040 m2 ma powierzchnia dachu nowego stadionu
  9.935 m2 ma powierzchnia płyty trawiastej 
    645 ton waży konstrukcja stalowa zadaszenia obiektu
      84 tyle milionów złotych miasto Gdynia wydało na realizację 
      26 tyle punktów gastronomicznych znajdzie się na terenie obiektu przy ul. Olimpijskiej


Wizualizacja wnętrza stadionu w Gdyni (15 tys. miejsc) / SPAKWizualizacja stadionu w Gdyni / SPAKWizualizacja stadionu w Gdyni / SPAK
Stadion piłkarski w trakcie prac budowlanych / fot. Michał Puszczewicz
Stadion piłkarski w trakcie prac budowlanych / fot. Sławomir PtasznikStadion piłkarski w trakcie prac budowlanych / fot. Michał PuszczewiczStadion piłkarski w trakcie prac budowlanych / fot. Paulina FilipowiczStadion piłkarski w trakcie prac budowlanych / fot. Paulina FilipowiczStadion piłkarski w Gdyni / fot. Paulina Filipowicz

fot. Sławomir Ptasznik, Michał Puszczewicz, Paulina Filipowicz