Co nowego

Trwa Wielka Zbiórka Książek. Podziel się lekturą

// fot. pixabay.com

// fot. pixabay.com

15.09.2020 r.

Masz przeczytane i nieruszane od dawna książki? Podziel się nimi z innymi. Trwa akcja Wielka Zbiórka Książek – zgromadzone w ten sposób pozycje zasilą biblioteczki w szpitalach czy domach dziecka czy hospicjach w całym kraju i z pewnością umilą czas przebywającym tam osobom.

8 września wystartowała kolejna edycja akcji prowadzonej przez Fundację Zaczytani.org. W ramach Wielkiej Zbiórki Książek zbierane są pozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zgromadzone dzieła trafią finalnie do szpitali w całej Polsce, gdzie zasilą lub pomogą stworzyć od zera biblioteczki w oddziałach szpitalnych, domach dziecka, dziennych domach pomocy i domach seniora, a także w hospicjach czy zakładach karnych. Wszystko po to, by umożliwić przebywającym w nich osobom spotkanie z dobrą literaturą.

Książki, które można oddać w ramach akcji powinny być wydane po 2000 roku. Używane pozycje powinny znajdować się w dobrym stanie, aby wygodnie mogły z nich skorzystać kolejne osoby. W akcji nie są przyjmowane podręczniki i encyklopedie.

Aby oddać książkę należy skierować się do jednego z punktów biorących udział w zbiórce. W Gdyni są to: biuro firmy AVIVA (przy ul. 10 Lutego 16) oraz trzy placówki Alior Banku – przy ulicach Starowiejskiej 17, Kartuskiej 20 i Unruga 36.

Co dalej dzieje się z przekazaną przez mieszkańców literaturą?

Najpierw trafi ona do magazynów w siedmiu głównych miastach inicjatywy (Gdańsk, Łódź, Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław). Następnie książki są sortowane przez wolontariuszy fundacji, którzy przygotowują paczki dla instytucji, w których zasilą one biblioteczki.

Czas na oddanie wybranych pozycji z domowych zbiorów jest do 11 października 2020 roku.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej fundacji Zaczytani.org.

materiały Fundacja Zaczytani.org