Co nowego

Trzy filmy z Gdyni powalczą o nagrody w Krakowie

Kadr z filmu „Nie mów tak do mnie” reż. Hanna Kilińska // mat. prasowe GSF/FB

Kadr z filmu „Nie mów tak do mnie” reż. Hanna Kilińska // mat. prasowe GSF/FB

Gdyńska Szkoła Filmowa po raz kolejny ma powód do dumy. Aż trzy filmy jej absolwentów znalazły się w konkursie krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Krótkometrażowych Filmów Fabularnych „Nano Film Festival”. O nagrody będą walczyć gdyńskie produkcje: „Nie mów tak do mnie”, „Wskrzeszenie” i „Insta love”.

 
Gdyńska Szkoła Filmowa działa od 2010 roku. Kształci znakomitych reżyserów, a jej studenci wciąż są doceniani na świecie. Młodzi twórcy i ich dzieła regularnie trafiają na selekcje festiwali filmowych nie tylko w Polsce, ale i zagranicą.

Tym razem o nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Krótkometrażowych Filmów Fabularnych „Nano Film Festival” walczą trzy gdyńskie filmy. Wydarzenie odbędzie się w Krakowie w terminie 21-23 października.W Krakowie zaprezentują się trzy gdyńskie filmy krótkometrażowe: 

  • „Nie mów tak do mnie”, reżyseria Hanna Kilińska  
Film przedstawia złożone relacje uzdolnionego muzycznie rodzeństwa, przygotowującego się do koncertu, który ma zmienić ich życie.

  •  „Wskrzeszenie”, reżyseria Luiza Budejko 
Film opowiada o rodzinie usiłującej poradzić sobie ze śmiercią małego Marcela. 10-letnia Magda, siostra zmarłego chłopca, koniecznie chce zrobić coś, aby życie jej rodziny znowu było takie jak dawniej.

Przypomnijmy, że „Wskrzeszenie” otrzymało już m.in. Nagrodę Czeskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych za najlepsze zdjęcia na 9. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Studenckich w Opawie oraz Nagrodę Publiczności na 16. Festiwalu Kina Niezależnego CK OFF w Przemyślu.

  •  „Insta Love”, reżyseria Marcin Niemkiewicz
Ten film to spojrzenie na współczesne relacje, w których Instagram staje się równie ważny – a może nawet ważniejszy – niż partnerzy i prawdziwe związki.

Reżyserom z gdyńskiej filmówki życzymy powodzenia i mocno trzymamy kciuki!

ikona

Zobacz także

Najnowsze