Co nowego

Wielki finał Coca-Cola Cup 2014

Opis alternatywny

09.06.2014 r.

Finał 16. edycji turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup, który odbędzie się od 12 do 15 czerwca 2014 roku w Gdyni, będzie prawdziwym festiwalem sportu i futbolu. Zapraszamy na transmisję z ceremonii i meczu otwarcia Mistrzostw Świata FIFA 2014, spotkanie z ambasadorem projektu Robertem Lewandowskim i do Strefy Aktywnego Życia.


Wielki finał Coca-Cola Cup 2014, Wizualizacja Strefy Coca-Cola CupTegoroczny finał Coca-Cola Cup będzie wyjątkowy z kilku powodów. W roku piłkarskich Mistrzostw Świata, Coca-Cola - jako oficjalny sponsor mundialu - przenosi do Polski klimat brazylijskiej fiesty i organizuje finałowe mecze na Plaży Miejskiej w Gdyni. Nad samym brzegiem morza powstanie boisko z naturalną trawą i trybunami na 1.200 osób. Tuż obok boiska stanie miasteczko Coca-Cola Cup, w którym przez cztery dni na odwiedzających będzie czekać mnóstwo atrakcji o charakterze sportowym, które będą dowodem na to, że ruch to radość.


Już w czwartek 12 czerwca od 20:00 organizatorzy zapraszają na trybuny, z których będzie można oglądać na telebimie ceremonię i mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2014. Przed meczem hymn Coca-Coli przygotowany specjalnie na tegoroczny mundial zaśpiewa na żywo Rafał Brzozowski. Transmitowane z Brazylii mecze będzie też można oglądać w piątek. Także od piątku 13 czerwca obok boiska na plaży stanie Strefa Aktywnego Życia, w której na wszystkich kibiców czekać będą atrakcje i konkursy o charakterze sportowo-edukacyjnym, bezpłatne konsultacje z ekspertami Polskiego Towarzystwa Dietetyki, a także możliwość gry w piłkarzyki, piłkę plażową, siatko-nogę, piłkarskie kręgle czy boule. Z atrakcji będzie można skorzystać również przez całą sobotę i niedzielę. Strefa Aktywnego Życia Coca-Cola Cup to element realizacji strategii firmy Coca-Cola, której jednym z głównych celów jest promocja aktywności fizycznej i zachęcanie ludzi do ruchu. Ambicją firmy jest zaktywizowanie do 2020 roku 100 milionów ludzi na całym świecie.


Wielki finał Coca-Cola Cup 2014, fot. materiał prasowy Coca-Cola CupGościem specjalnym finału będzie ambasador Coca-Cola Cup, Robert Lewandowski. Najlepszy polski piłkarz, który jako nastolatek dwukrotnie brał udział w rozgrywkach, w sobotę spotka się z kibicami i będzie dopingował młodych piłkarzy rywalizujących o mistrzowski tytuł Coca-Cola Cup. Na boisku na plaży w Gdyni będzie można zobaczyć najlepsze spośród blisko 4.000 drużyn zgłoszonych do udziału w tegorocznym turnieju. Mistrzowie i mistrzynie wszystkich województw walczyć będą o tytuł Mistrza Kraju oraz o nagrodę główną edycji 2014- wyjazd na obóz piłkarski do Rzymu, gdzie będą mogli trenować pod okiem szkoleniowców z Brazylii i skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami z całej Europy. Sobotni wieczór zakończy uroczysta ceremonia dekoracji zwycięzców.
Partnerem Wielkiego Finału Coca-Cola Cup 2014 jest Miasto Gdynia. Patronat honorowy nad turniejem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. 


Wielki Finał Coca-Cola Cup 2014 na plaży miejskiej w Gdyni - plan wydarzeń:

 Data Godzina Atrakcje
Czwartek, 12.06.2014
20:00Transmisja ceremonii otwarcia i pierwszego meczu Mistrzostw Świata FIFA
Występ Rafała Brzozowskiego
Piątek, 13.06.2014
15:00
18:00

21:00

Otwarcie Strefy Aktywnego Życia
Transmisja meczu Mistrzostw Świata FIFA Meksyk - Kamerun
Transmisja meczu Mistrzostw Świata FIFA Hiszpania - Holandia
Sobota, 14.06.201409:00

9:00
9:00 - 21:30
21:30
Ceremonia otwarcia turnieju finałowego Coca-Cola Cup, spotkanie z Robertem Lewandowskim
Otwarcie Strefy Aktywnego Życia
Mecze finałowe Coca-Cola Cup
Ceremonia dekoracji zwycięzców
Niedziela, 15.06.2014
10:00 - 18:00             
Atrakcje w Strefie Aktywnego Życia

fot. materiały prasowe Coca-Cola Cup