Co nowego

Wiemy, gdzie zagości filmowy festiwal!

Plac Grunwaldzki, czyli Teatr Muzyczny i Gdyńskie Centrum Filmowe nadal będą najważniejszymi miejscami Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, fot. Karol Stańczak

Plac Grunwaldzki, czyli Teatr Muzyczny i Gdyńskie Centrum Filmowe nadal będą najważniejszymi miejscami Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, fot. Karol Stańczak

Odsłaniamy jedne z najważniejszych kart tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, który zmienia swoje lokalizacje! We wrześniu tego roku święto polskiego filmu oprócz Gdyńskiego Centrum Filmowego i Teatru Muzycznego zagości też w kinie Helios, Konsulacie Kultury, Teatrze Miejskim, a nawet… w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym!

Najwięcej pokazów w Heliosie


To będzie wyjątkowy festiwal – szczególnie pod względem zmian w stosunku do poprzednich edycji. Ze względu na rozbiórkę Centrum Waterfront, w którym działało Multikino organizatorzy FPFF zdecydowali się postawić na Helios jako główne kino festiwalowe dla szerokiej publiczności. Widzowie uczestniczący w seansach w wielosalowym kompleksie w Centrum Riviera będą mieć okazję spotkania się z twórcami filmów z Konkursu Głównego. Obiekt dysponuje sześcioma salami, które łącznie mogą pomieścić ponad 1200 widzów.

Najważniejszym obiektem festiwalowym pozostanie natomiast Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. W jego trzech salach – na Dużej Scenie, Scenie Nowej i Scenie Kameralnej – będą się odbywać pokazy konkursowe 44. FPFF, w tym uroczyste prezentacje filmów z Konkursu Głównego z udziałem ekip filmowych.

Położone tuż obok Gdyńskie Centrum Filmowe przy Placu Grunwaldzkim, podobnie jak w ostatnich latach, będzie miejscem ważnym dla dziennikarzy obsługujących 44. FPFF. Sala kinowa Warszawa jest zarezerwowana na pokazy prasowe filmów z Konkursu Głównego i poświęcone im konferencje prasowe. Na miejscu będzie działać też Biuro Prasowe. Seanse filmów konkursowych oraz wybranych sekcji pozakonkursowych wypełnią także sale Goplana i Morskie Oko w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Co jeszcze? Muzeum, Teatr i Konsulat


Sporo nowości natomiast w sieci pozostałych festiwalowych lokalizacji: Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza przy ulicy Bema, Muzeum Marynarki Wojennej przy Plaży Śródmieście oraz Konsulat Kultury przy ul. Jana z Kolna. Ten ostatni obiekt sprawdził się już podczas ubiegłorocznej edycji Festiwalu.

Cieszący się wielkim powodzeniem najmłodszej widowni przegląd filmowy „Gdynia Dzieciom” odbędzie się natomiast w sali audytoryjnej Centrum Konferencyjnym w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, przy Alei Zwycięstwa.

- Sukcesem ostatnich lat Festiwalu jest stale rosnąca frekwencja. W 2018 roku w projekcjach, spotkaniach i warsztatach festiwalowych uczestniczyło łącznie około 75 000 widzów. Chcemy odpowiedzieć na to ogromne zainteresowanie i zadbać o optymalną dostępność Festiwalu, który jest nie tylko największym spotkaniem polskiej branży filmowej, ale stał się również wydarzeniem przyciągającym rzesze wiernych widzów i entuzjastów polskiego filmu – mówi Leszek Kopeć, dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Z filmu na film... autobusem


Bardziej szczegółowe informacje pojawią się wraz z programem tegorocznego festiwalu. Harmonogram projekcji będzie tak opracowany, by pozwalał uczestnikom łączyć udział w seansach w różnych miejscach. Większość festiwalowych lokalizacji dzielą niewielkie odległości, które można pokonać w czasie kilkuminutowego spaceru.

Między lokalizacjami będzie można swobodnie przejść się spacerkiem, fot. Karol Stańczak

To nie wszystko - fani polskiego kina będą mogli też skorzystać z gdyńskiej komunikacji miejskiej! Pomiędzy Kinem Helios a Placem Grunwaldzkim, gdzie mieszczą się Teatr Muzyczny i Gdyńskie Centrum Filmowe, będzie w trakcie trwania FPFF kursować bezpłatna festiwalowa linia autobusowa.

Przypomnijmy, że 44. edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się od 16 do 21 września tego roku.

  • ikonaOpublikowano: 09.04.2019 10:32
  • ikona

    Autor: Kamil Złoch (k.zloch@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 10.04.2019 14:30
  • ikonaZmodyfikował: Kamil Złoch
ikona

Zobacz także

Najnowsze