Co nowego

Współpraca między WSAiB i Santander. Szansa na staże i pracę!

Rektor Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni, dr Tomasz Białas i Wojciech Leśniewski, Dyrektor Biura Santander Universidades, podpisali umowę o współpracy w ramach projektu Santander Universidades. Otwiera to m.in. możliwości staży, praktyk oraz pracy dla studentów i absolwentów gdyńskiej uczelni. Fot. WSAiB

Rektor Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni, dr Tomasz Białas i Wojciech Leśniewski, Dyrektor Biura Santander Universidades, podpisali umowę o współpracy w ramach projektu Santander Universidades. Otwiera to m.in. możliwości staży, praktyk oraz pracy dla studentów i absolwentów gdyńskiej uczelni. Fot. WSAiB

Rektor Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni, dr Tomasz Białas i Wojciech Leśniewski, Dyrektor Biura Santander Universidades, podpisali umowę o współpracy w ramach projektu Santander Universidades. Otwiera to studentom gdyńskiej uczelni szereg nowych możliwości, w tym – staże i praktyki w Santanderze. Niewykluczone, że wyróżniający się studenci znajdą też – w zależności od wyników stażu i potrzeb etatowych – zatrudnienie w tej firmie. 

Główne obszary wspólnych działań w ramach podpisanej umowy dotyczą współpracy w zakresie  wspierania kultury przedsiębiorczości, praktyk studenckich, nawiązywania kontaktów międzynarodowych, badań naukowych, rozwoju nowych technologii, wsparcia merytorycznego dla społeczności akademickiej. 

Współpraca z szeregiem korzyści 

Co obejmuje zakres współpracy? M.in. realizację projektów podnoszących jakość edukacji oraz publikację ich wyników, wspieranie działalności badawczej, usprawnianie zarządzania instytucjonalnego ośrodkami akademickimi, zwiększenie dostępności programów szkoleniowych, a także promowanie wymiany międzynarodowej i popularyzację programów współpracy. 

- Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni poszerzyła ofertę dodatkowych zajęć i kursów oferowanych swoim studentom. Stało się to możliwe dzięki podpisanej umowie z Santander Uniwersidades – programowi banku Santander obejmującego wsparcie szkoleniowe studentów w wielu krajach – komentuje dla portalu gdynia.pl rektor WSAiB dr Tomasz Białas. - Aktywnościami oferowanymi w ramach programu są: język angielski, nowoczesne technologie i kompetencje przyszłości oraz inwestycje giełdowe. Są to wybrane zagadnienia, które pojawiają się w tegorocznym programie Stypendiów Santander - dodaje. 

Celem współpracy jest także zwiększenie dostępności i jakości usług w szczególności kulturalnych, edukacyjnych, rozwojowych i naukowych kierowanych do społeczności akademickiej oraz – na życzenie WSAiB – promowanie konkretnych usług finansowych dla studentów, doktorantów i pracowników Uczelni. Gdyńska uczelnia uzyska wsparcie ułatwiające realizację projektów korporacyjnych, instytucjonalnych, naukowych oraz edukacyjnych. 

Wsparcie od Santandera przepustką do współpracy międzynarodowej 

Santander będzie współpracować z gdyńską uczelnią w ramach zapewniania rozwoju działalności i wspierania Uczelni. W ramach tych działań Santander będzie wspierać w szczególności: 

  • rozwój współpracy naukowej między Uczelnią a ośrodkami akademickimi  w krajach, w których funkcjonuje program Santander Universidades, 
  • rozwój interdyscyplinarnych sieci współpracy między Uczelnią i ośrodkami naukowymi na świecie, w celu umożliwienia wymiany wiedzy na ogólnoświatowym poziomie, 
  • realizację wybranych projektów technologicznych, badawczych, rozwojowych, edukacyjnych oraz wpierających mobilność i przedsiębiorczość studentów, pracowników, doktorantów oraz absolwentów Uczelni. 

Globalne Programy Santander Universidades 

Dzięki podpisanej w Gdyni umowie pracownicy, doktoranci i studenci, a także absolweci Uczelni mogą liczyć na udział w Globalnych Programach Santander Universidades organizowanych cyklicznie lub jednorazowo. Ta inicjatywa ma na celu wspieranie międzynarodowej wymiany studentów oraz pracowników Uczelni. Pracownicy uczelni, studenci oraz absolwenci uczestniczący w programach globalnych, muszą spełniać właściwe kryteria i poddać się wymogom proceduralnym. 

Staże i praktyki w Santander, może też i praca 

Co niezwykle istotne z punktu widzenia studentów i wykładowców, to możliwość udziału w stażach w Santander. Dotyczy to studentów przedostatniego oraz ostatniego roku pierwszego lub drugiego stopnia studiów. Taki staż trwa nie krócej niż jeden miesiąc i nie dłużej niż trzy miesiące. W zależności od wyników pracy stażysty oraz potrzeb etatowych Santander, stażysta może zostać zatrudniony. 

- Dzięki podpisanej umowie studenci Uczelni Kwiatkowskiego uzyskają dostęp do aplikowania na bezpłatne, międzynarodowe kursy i stypendia realizowane w międzynarodowym środowisku biznesowym i za pomocą nowoczesnych,  elektronicznych i/lub bezpośrednich metod nauczania. Podpisana umowa znakomicie wpisuje się w strategię tworzenia i realizacji nowoczesnych programów studiów o profilu praktycznym, którą od wielu lat realizuje Uczelnia – podkreśla rektor WSAiB, dr Tomasz Białas.
 

  • ikonaOpublikowano: 20.03.2023 11:06
  • ikona

    Autor: Zygmunt Gołąb (z.golab@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 21.03.2023 13:17
  • ikonaZmodyfikował: Zygmunt Gołąb
ikona

Zobacz także

Najnowsze