Co nowego

Zmarła Jolanta Roszczynialska

fot. mat.prasowe

fot. mat.prasowe

27.03.2020 r. 
                                                                  Z wielkim smutkiem żegnamy zmarłą 27 marca 2020 r.

                                 Jolantę Roszczynialską

                                  Radną Miasta Gdyni w latach 1998- 2002, Wiceprzewodniczącą Rady w latach 2002-2006
                                                           Człowieka ogromnego serca, rozmiłowanego w Gdyni.

                                                         Najbliższym składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia


                                                       Przewodnicząca Rady Miasta                                    Prezydent Gdyni 
                                                           Joanna Zielińska                                                    Wojciech Szczurek


Zmarła radna Rady Miasta Gdyni III i IV kadencji (1998-2006). W latach 2002-2006 była wiceprzewodniczącą Rady Miasta. Przez wiele lat była Przewodniczącą Społecznej Komisji Mieszkaniowej.
 
Jolanta RoszczynialskaDelikatnej urody i takiegoż głosu, ale skuteczna, zwłaszcza w sprawach mieszkaniowych – tak pisał o niej „Dziennik Bałtycki” w podsumowaniu III kadencji Rady.
 
Była mądrym i dobrym człowiekiem, dla wszystkich życzliwa, zawsze gotowa nieść pomoc. Zakochana w Gdyni, jej historii i mieszkających tu ludziach. Elegancka, wrażliwa, uważna, obdarzona duszą poety. Jako radna niezwykle rzetelna, pracowita, zawsze szukała rozwiązań najlepszych, choćby nawet nie najłatwiejszych – mówi o Jolancie Roszczynialskiej Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska.
 
Jolanta Roszczynialska była pomysłodawczynią odtworzenia w Orłowie Pomnika Chrystusa – Błogosławieństwo Morza zniszczonego w czasie wojny. Po 60 latach figura wróciła nad orłowski brzeg. 11.06.2005 r. jako przewodnicząca Społecznego Komitetu Odbudowy dokonała odsłonięcia pomnika wspólnie z metropolitą gdańskim arbp. Tadeuszem Gocłowskim i proboszczem parafii Matki Boskiej Bolesnej ks. Krzysztofem Rybką.
 
Była także inicjatorką innego orłowskiego pomnika – postawionego wybitnemu malarzowi-artyście, mieszkańcowi Orłowa Antoniemu Suchankowi. W prace włączyła się tak skutecznie Rada Dzielnicy Orłowo, że od 31 maja 2009 r. artysta siadł na ławce z paletą w ręku zapatrzony w morze tak, jak miał to w zwyczaju i jakim zapamiętali go mieszkańcy.
 
Urodzona w 1937 r. Jolanta Roszczynialska zmarła  27 marca 2020 r.