Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim
2016

Chodźcie na plac: gdyński dzień animacji środowiskowej - zaproszenie dla dziennikarzy

13 czerwca 2016 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, odbędzie się konferencja „Chodźcie na plac: gdyński dzień animacji środowiskowej po raz drugi". Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń i prezentacji gdyńskich praktyk w obszarze funkcjonowania kilkunastu placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży.

W Gdyni działa 17 placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży - 3 funkcjonują w ramach Zespołu Placówek Specjalistycznych, a 14 prowadzą organizacje pozarządowe. To bardzo duży potencjał jeśli chodzi tzw. pozaszkolny system wsparcia dzieci. Zapewniają zajęcia socjoterapeutyczne, reedukacyjne oraz reintegracyjne w sytuacjach, gdy jest taka potrzeba oraz szkolenia i staże zawodowe dla pedagogów. Ponadto organizują dzieciom czas wolny w okresie wakacji letnich i ferii zimowych. Ich działalność wpisuje się w szeroko rozumiany system wsparcia dziecka i rodziny w mieście.

W programie organizatorzy przewidują podsumowanie roku pracy placówek, wspierających w sumie około pół tysiąca gdyńskich dzieci, warsztaty dla specjalistów, dyskusję panelową oraz wykłady m.in. dotyczące zagadnień networkingu oraz animacji środowiskowej.

Organizatorem konferencji jest Zespół Placówek Specjalistycznych im. K. Lisieckiego Dziadka w Gdyni, przy współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.


Program konferencji

Wykaz placówek PWD

Tel. kontaktowy: Przemysław Lebiedziński, dyrektor Zespołu Placówek Specjalistycznych im. K. Lisieckiego „Dziadka" w Gdyni - 606 527 972.