DLA MIESZKAŃCÓW

Depesza literacka - youtuberzy o książkach

Youtooberzy mówią o literaturze

Youtooberzy mówią o literaturze

01.04.2020 r.

Dziś biblioteka Gdynia proponuje posłuchać. Ale nie audiobooków lecz youtuberów, którzy opowiadają na swoich kanałach o szeroko pojętej literaturze.

Kobieta z książką
Kobieta z książką
To autorski kanał prowadzony przez „jedyną Booktuberkę z Pszczyny”Martę. Na kanale znaleźć można recenzje i rekomendacje książkowe, ale też materiały life-style’owe i DYI. Jej specjalnośc to thrillery, horrory, kryminały a także literatura kobieca.
Kobieta z książką

Wielki Buk
Wielki Buk
Jeden z największych kanałów w polskiej booksferze. Wielki Buk prowadzi znana mieszkańcom Gdyni Olga Kowalska, filolog literaturoznawca, która wielokrotnie prowadziła także spotkania autorskie w Bibliotece Gdynia. Na kanale regularnie pojawiają się recenzje i rekomendacje literackie śledzone przez ponad 21 tysięcy subskrybentów.
Wielki Buk

Okoń w sieci
Okoń w sieci
Popularny kanał prowadzony przez Marcina Okoniewskiego. Obfituje w świetnie zrealizowane materiały książkowe obserwowane przez prawie 17 tysięcy osób. Okoń sięga zarówno do klasyki - "Paragraf 22" jak i świata ery cyfrowej - książki "Pamięć nieulotna" Edwarda Snowdena.
Okoń w sieci

Książki rządzą
Książki rządzą
Kanał prowadzony przez Marysię Krasowską, w której życiu „rządzą książki”. Na kanale znaleźć można recenzje książek, materiały DIY, vlogi, challenge,  dyskusje o nowościach wydawniczych, parodie i wiele innych.
Książki rządzą

Doktor Book
Doktor Book
Stosunkowo nowy kanał, który już zdążył zgromadzić liczną, prawie siedmiotysięczną, rzeszę widzów. Autorka Nikola nie tylko prezentuje w swoich materiałach recenzje i rekomendacje książkowe, lecz także unboxingi, reading-vlogi i inne.
Doktor Book