DLA MIESZKAŃCÓW

Gwiazdy z Gdynią w tle podtrzymują na duchu

Gwiazdy podtrzymują na duchu na tle panoram z Gdyni, fot.

Gwiazdy podtrzymują na duchu na tle panoram z Gdyni, fot.

02.04.2020 r.

Widok skąpanego w letnim słońcu molo w Orłowie i głos Haliny Mlynkovej. Wersy od Piotra Kupichy z zespołu Feel, a w tle – pełen ludzi, tętniący życiem w środku sezonu dworzec Gdynia Główna. Wreszcie idolka nastolatek, zwyciężczyni Eurowizji Junior Roksana Węgiel śpiewa w rytm fal spokojnie bujających się w gdyńskiej marinie. To klip do utworu „Wszystko będzie dobrze”, który ma podtrzymać nas na duchu w czasie trwającego kryzysu.

Gdynia obok m.in. Warszawy zbudowała tło do teledysku na trudne czasy, który wyprodukowała „Niepodległa”. To połączone siły polskich gwiazd muzyki, od braci Golec, przez frontmanów zespołów Feel i Enej aż po Halinkę Mlynkovą i Roksanę Węgiel.

W trwającym blisko trzy minuty utworze, który swoją internetową premierę zaliczył 1 kwietnia słyszymy też Wojciecha Cugowskiego, Edytę Golec, Natalię Kawalec i zespół Tulia. - Sprawmy, żeby mówiono nie tylko o wybuchu epidemii, która zatrzymała świat, ale też wybuchu międzyludzkiej solidarności. Pokażmy ilu jest ludzi dobrej woli, ile jest w nas solidarności i dobroci – czytamy w opisie piosenki „Wszystko będzie dobrze”.Optymistyczne, pełne słońca panoramy w klipie to w dużej części najbardziej charakterystyczne punkty Gdyni – marina jachtowa, Molo Południowe i zacumowany Dar Pomorza, wypełniona turystami plaża w Śródmieściu, molo w Orłowie, Dragon wchodzący do portu, kolejowy dworzec Gdynia Główna PKP czy rzeźba Tewu, „Dyrygent Fal”. Widoki z założenia mają dodać otuchy i nadziei na to, że trwająca epidemia przeminie i wszystko wróci do normalności, jak podkreślają twórcy - #wszystkobędziedobrze.

Gest jedności polskich muzyków to inicjatywa Biura Programu „Niepodległa”. Za słowa i muzykę jest odpowiedzialny Wojciech Byrski – doświadczony autor, kompozytor i producent, który na przestrzeni lat współpracował z kultowymi postaciami polskiej sceny muzycznej, wymieniając chociażby zespoły IRA, De Mono, Lady Pank czy solowe wydawnictwa Anny Wyszkoni. Muzycznie wspierał go Marcin Kindla. Z kolei każdy z artystów nagrywał swoją partię indywidualnie, korzystając z własnego studia.