DLA MIESZKAŃCÓW

Infolinia Urzędu Miasta Gdyni zmienia godziny pracy

Na zdjęciu Urząd Miasta Gdyni widziany od strony alei marsz. Piłsudskiego. Mury są białe, a niebo nad budynkiem pogodne.

Urząd Miasta Gdyni // fot. Paweł Kukla

28.07.2020 r.

Od 1 sierpnia będzie ona funkcjonować w dogodniejszych dla mieszkańców godzinach - od 7:00 do 16:00. Dzwoniąc na numer 58 626 26 26 możemy m.in. umówić wizytę w ratuszu, co jest niezbędne, jeżeli chcemy załatwić sprawy bezpośrednio w urzędzie.

Z powodu pandemii kornonawirusa na zmienionych zasadach funkcjonuje wiele instytucji, w tym Urząd Miasta Gdyni. Znaczną cześć spraw załatwić można on-line. Gdynianie bezpośrednio w Urzędzie Miasta załatwią kwestie związane z dowodem osobistym, prawem jazdy, rejestracją pojazdu, meldunkiem czy podatkami. Aby skorzystać z obsługi w budynku ratusza, należy uprzednio umówić spotkanie. Pod adresem gdynia.pl/bip/rezerwacje dostępny jest formularz internetowej rezerwacji wizyt. 

Spotkanie w urzędzie zarezerwować móżna również telefonicznie. Infolinię Urzędu Miasta Gdyni obsługują pracownicy Gdyńskiego Centrum Kontaktu pod numerem telefonu 58 626 26 26. Od 1 sierpnia, infolinia zmienia swoje godziny pracy i będzie dostępna od 7:00 do 16:00. Zmiana podyktowana jest dostosowaniem się do aktualnych godzin pracy Urzędu Miasta Gdyni oraz potrzeby zapewnienia większej ilości konsultantów w porannej części dnia. Dzięki zmianom skróci to czas oczekiwania zainteresowanych na połączenie.

Szczegółowy regulamin rezerwacji telefonicznych i internetowych jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej.
 
Znaczną część spraw można załatwić w urzędzie za pośrednictwem internetu. Urząd Miasta Gdyni udostępnia aktualnie szereg usług, w ramach których można składać wnioski elektronicznie, korzystając z platformy Cyfrowego Urzędu. Można to zrobić pod adresem http://nasze.miasto.gdynia.pl/cu/. Opcja ta jest dostępna dla posiadaczy bezpiecznego podpisu elektronicznego potwierdzonego certyfikatem kwalifikowanym lub profilu zaufanego.
 
Ponadto kontakt z poszczególnymi komórkami Urzędu Miasta Gdyni możliwy jest drogą elektroniczną (Cyfrowy Urząd, ePUAP) za pomocą e-maila lub telefonicznie. Wykaz numerów telefonów i adresów e-mail do komórek Urzędu Miasta Gdyni znajduje się: TUTAJ.