DLA MIESZKAŃCÓW

Śpiewająco walczą z wirusem

Kadr z klipu Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej w Gdyni // fot. materiały prasowe PKA

Kadr z klipu Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej w Gdyni // fot. materiały prasowe PKA

09.07.2020 r.

Gdyńskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej podjęło muzyczne wyzwanie i wzięło udział w akcji #Hot16Challenge2. Celem akcji jest wsparcie dla pracowników służby zdrowia, którzy na pierwszej linii walczą z koronawirusem. W klipie wystąpiły dzieci pracowników, które śpiewająco opowiedziały, że mają dość wirusa i przypomniały o tym, jak ważne jest noszenie maseczek i dezynfekcja rąk.

Klip Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej w Gdyni to nie tylko muzyczne przesłanie na temat wirusa, ale również opowieść o firmie, podana z humorem i przymrużeniem oka.

– Chcieliśmy pokazać nasze przedsiębiorstwo, ale postanowiliśmy to zrobić z dystansem. Dzieci wcielają się w rolę pracowników i pokazują kulisy naszej pracy, a przy okazji śpiewająco walczą w wirusem – mówi Lech Żurek, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej w Gdyni.

Młodzi artyści rapują o tym, jak koronawirus opanował świat, a także radzą, jak mu się nie dać i co jest recepta na jego pokonanie. Przypominają o potrzebie dezynfekcji rąk i sprzętów oraz o noszeniu maseczek w komunikacji miejskiej. Śpiewem wspierają również lekarzy i pracowników służby zdrowia, którzy na co dzień walczą z wirusem.

Praca nad nagraniem była zespołowa. Tekst napisał prezes firmy – Lech Żurek, a muzykę do piosenki stworzył znany gdyński kompozytor i pianista Maciej Łyszkiewicz. Efekty można obejrzeć poniżej.
O akcji #Hot16Challenge2


O #Hot16Challenge po raz pierwszy zrobiło się głośno sześć lat temu. Wtedy było to popularne wyzwaniem między artystami, w którym raperzy i muzycy nominowani do akcji musieli nagrać utwór składający się z 16 wersów w 72 godziny. Potem wyznaczali do wyzwania kolejne osoby.

Teraz akcja powróciła i ma szczytny cel. Każdy, kto podejmuje wyzwanie, spiera jednocześnie pracowników służby zdrowia, którzy walczą z koronawirusem.Przy okazji wyzwań artystycznych zbierane są także pieniądze na doposażenie personelu medycznego. Zbiórka jest prowadzona za pośrednictwem portalu Siepomaga.pl. Na jej koncie jest już ponad 3 miliony złotych.