DLA MIESZKAŃCÓW

Szkolenia online dla przedsiębiorców

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

27.04.2020 r.

Czego dotyczą rozwiązania proponowane w rządowej Tarczy Antykryzysowej? Kto i na jakich zasadach może otrzymać dofinansowanie? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań przedsiębiorcy mogą uzyskać, korzystając z porad ekspertów. Polski Fundusz Rozwoju rozpoczyna cykl bezpłatnych szkoleń online. Podczas nich właściciele lokalnych firm otrzymają praktyczne porady i wskazówki. Przypominamy, że gdyńscy przedsiębiorcy mogą również skorzystać z bezpłatnego doradztwa oferowanego przez miasto.

Szkolenie online, które oferuje Polski Fundusz Rozwoju dotyczy najważniejszych zagadnień programu tzw. Tarczy Antykryzysowej, czyli rządowego pakietu pomocowego, który wprowadza mechanizmy wsparcia dla przedsiębiorców i ochrony miejsc pracy. Przewidują one m. in. dofinansowanie dla firm, udogodnienia dotyczące podatków i opłat, nowe terminy na realizację obowiązków i inne rozwiązania wspierające przedsiębiorców.

Webinar to szansa dla przedsiębiorców na znalezienie odpowiedzi na nurtujące ich pytania, m.in.: kto może skorzystać z programu, jakie są warunki wsparcia finansowego czy jak wygląda proces składania wniosków i oświadczeń, a także jakie są przesunięcia terminów zobowiązań oraz czy można dostać dodatkową pomoc, jeśli zatrudnia się osoby z niepełnosprawnościami.

Szkolenia poprowadzą eksperci Polskiego Funduszu Rozwoju, którym będzie można zadawać pytania za pomocą czatu. Aby wziąć w nich udział należy wypełnić specjalny formularz, który znajduje się tutaj.

Szczegółowe informacje na temat webinaru są dostępne na stronie: https://pfrportal.pl/tarcza/. Pod tym linkiem można również pobrać Poradnik Antykryzysowy dla przedsiębiorców.

Każda forma fachowej pomocy jest teraz dla lokalnych przedsiębiorców na wagę złota. Szkolenia, które pozwalają zrozumieć często zawiłe procedury, to kolejny rodzaj ministerialnego wsparcia, z którego mogą skorzystać lokalne firmy i do którego zachęcam. Przypominamy również, że nasze miasto od samego początku pomaga lokalnemu biznesowi w ramach Falochronu. To szeroki program wsparcia mieszkańców w czasie kryzysu. Składa się z kilku filarów, a pierwszy z nich jest dedykowany właśnie przedsiębiorcom. To pakiet udogodnień, w którym proponujemy m.in. profesjonalne doradztwo. Gdyńscy przedsiębiorcy mogą skorzystać ze zdalnych spotkań z ekspertami, którzy z pewnością rozwieją wszystkie ich wątpliwości dotyczące pomocy oferowanej zarówno przez państwo, jak i miasto – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Bezpłatne doradztwo w Gdyni


Gdyńskie firmy mogą również skorzystać z bezpłatnych porad ekspertów w zakresie doradztwa prawnego, podatkowego, finansowego oraz biznesowego. To jeden z elementów miejskiego programu wsparcia Falochron dla biznesu. Konsultacje odbywają się zdalnie na podstawie indywidualnego vouchera. Projekt koordynuje Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

Falochron to szeroki program pomocy mieszkańcom czasie kryzysu. Jednym z jego filarów jest program wsparcia dla gdyńskich przedsiębiorców. Zawarto w nim szereg rozwiązań związanych m.in. z czynszami, podatkami czy opłatami lokalnymi.