DLA MIESZKAŃCÓW

Zamknięcie szlaków w rezerwatach przyrody

fot. Tim Schramm // Unsplash.com

fot. Tim Schramm // Unsplash.com

03.04.2020 r.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku zadecydował o zamknięciu szlaków udostępnionych dla ruchu pieszego, rowerowego i jazdy konnej wierzchem w 46 rezerwatach przyrody województwa pomorskiego. Szlaki pozostaną zamknięte na cały okres trwania stanu epidemii.

W celu ochrony wartości przyrodniczych, a także mając na względzie zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku Radosław Iwiński zadecydował o zamknięciu szlaków udostępnionych dla ruchu pieszego, rowerowego i jazdy konnej wierzchem w 46 rezerwatach przyrody na terenie województwa pomorskiego.

Na liście wskazanej w obowiązującym zarządzaniu znalazły się m.in. szlaki wyznaczone w rezerwacie przyrody Cisowa, rezerwacie przyrody Kępa Redłowska, a także pobliskim rezerwacie przyrody Beka.

/storage/uzytkownicy/p.jaloszewski@gdynia.pl/Zarzadzenie/Rezerwaty_zamknięcie_szlaków_03_04_20.pdf

Szlaki zostaną zamknięte od 3 kwietnia 2020 r., na czas trwania epidemii. Nie zamyka się przebiegających przez rezerwaty dróg wskazanych dla ruchu pojazdów.

#ZostanWDomu

Przypomnijmy, że od 31 marca, w związku z wprowadzonym rozporządzeniem Rady Ministrów, w Polsce obowiązują dodatkowe obostrzenia związane z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa, w tym zakaz korzystania z terenów zieleni pełniących funkcje publiczne i pokrytych roślinnością terenów zieleni, w szczególności z parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych, a także plaż.
Na terenie Gdyni do odwołania zostały zamknięte m.in. place zabaw, siłownie na świeżym powietrzu, miejskie plaże oraz molo w Orłowie. Działania te mają zminimalizować ryzyko tworzenia się zgromadzeń i zachęcić mieszkańców do pozostania w domu.