Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim
DLA MIESZKAŃCÓW

Zawieszenie lotów z Wielkiej Brytanii do Polski

Zdjęcie z Lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Z okna widać pas startowy, samolot oraz samochód.

Rzecznik rządu poinformował na Twitterze o zawieszeniu lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. // fot. Magdalena Śliżewska

21.12.2020 r.

W niedzielę, 20 grudnia rzecznik rządu Piotr Müller poinformował o zawieszeniu lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. Decyzja jest związana z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa. Zawieszenie lotów obowiązuje od północy z poniedziałku (21.12) na wtorek (22.12).


- Nie zamykamy oczu na te osoby, które przyleciały wcześniej. Stąd decyzja, aby w sposób powszechny, w bezpłatnym systemie te osoby mogły poddać się testom, w poczuciu odpowiedzialności za siebie i swoje rodziny. Wszystkie osoby, które w ostatnim czasie wróciły z Wielkiej Brytanii, również mogą się takim testom poddać. Również wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek objawy lub niepokój związany z tym, że być może mają objawy koronawirusa, także mogą skorzystać w ramach podstawowej opieki zdrowotnej z testów antygenowych lub w przypadku innych placówek, z testów PCR - mówił podczas briefingu prasowego rzecznik rządu Piotr Müller.


Piotr Müller, odnosząc się do szczepionek, powiedział:


- Trwa finalizacja procedur związanych z dopuszczeniem szczepionki do obrotu na rynku europejskim. Europejska Agencja Leków, która za to odpowiada, kończy właśnie wszelkie procedury. Jeżeli ta szczepionka byłaby dopuszczona w tym tygodniu, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że 27 lub 28 grudnia pierwsze osoby w Polsce mogłyby być zaszczepione - dodał rzecznik.