Gdynia Buduje

Bezpieczniej na ul. Gryfa Pomorskiego

przejście dla pieszych, budowa, oznakowanie

Wyniesione przejście dla pieszych powstanie między innymi przy skrzyżowaniu ul Gryfa Pomorskiego z ul. Szefki // fot. ZDiZ

Na ul. Gryfa Pomorskiego w trzech lokalizacjach, powstają wyniesione przejścia dla pieszych. Prace realizuje Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni w ramach Budżetu Obywatelskiego.

- Powstające wyniesione przejścia dla pieszych mają na celu uspokojenie ruchu kołowego. Aby bezpiecznie przejechać przez takie przejście, konieczne jest zredukowanie prędkości, co pozwala pieszym swobodnie i bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju - To kolejna inwestycja zwiększająca bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego w Wielkim Kacku, którą zainicjowali mieszkańcy - dodaje wiceprezydent.

Wyniesione przejścia dla pieszych powstaną:

  • przy ul. Gryfa Pomorskiego 79 (w pobliżu sklepu Merkus),
  • przy skrzyżowaniu ul. Gryfa Pomorskiego z ul. Lipową, Zwinisławy i Myśliwską (na wysokości budynku zlokalizowanego przy ul. Lipowej 15)
  • przy skrzyżowaniu ul Gryfa Pomorskiego z ul. Szefki.
- Przejścia zostaną zbudowane z kostki brukowej, następnie zostaną odpowiednio oznakowane. Przebudowana zostanie też kanalizacja deszczowa oraz sieć oświetleniowa. Prace już trwają, inwestycja będzie gotowa do końca sierpnia – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Prace są realizowane w ramach kolejnego etapu zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego 2020, przy wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Autorem projektu jest pan Kajetan Lewandowski. W ramach zadania powstało już oświetlenie wzdłuż ul. Starodworcowej, wyniesione przejścia dla pieszych na ul. Źródło Marii oraz progi zwalniające na ul. Górniczej.

- Bardzo cieszy nas to, że inwestycje służące poprawie bezpieczeństwa na stałe zagościły w projektach zgłaszanych do Budżetu Obywatelskiego w Gdyni. To pokazuje, jak istotne dla gdynian są projekty związane z bezpieczeństwem pieszych i uspokojeniem ruchu – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji

Budżet Obywatelski

  • ikonaOpublikowano: 17.08.2022 14:35
  • ikona

    Autor: Magdalena Wojtkiewicz (m.wojtkiewicz@zdiz.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 17.08.2022 14:43
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona